صادرات ۴۵ میلیون تن محصول پتروشیمی و مواد صنعتی به بازارهای جهانی

صادرات ۴۵ میلیون تن محصول پتروشیمی و مواد صنعتی به بازارهای جهانی
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

معاون طرح و برنامه‌ریزی وزیر صنعت، معدن و تجارت از صادرات ۴۵ میلیون تن محصول پتروشیمی و مواد صنعتی به ارزش ١٨ میلیادر دلار به بازارهای جهانی خبرداد.

به گزارش ایلنا، حسین ابویی مهریزی در حاشیه بازدید از متانول کاوه در دیر استان بوشهر اعلام کرد: در هفت ماه نخست امسال ٢٨,۴ میلیون تن محصول پتروشیمی با افزایش یک درصدی نسبت به مدت مشابه پارسال تولید شده است.

وی افزود: در هفت ماه نخست امسال ۴۵ میلیون تن به ارزش ١٨ میلیارد دلار مواد صنعتی و پتروشیمی به خارج از کشور صادر شده که از نظر ارزشی ٧,٣ درصد و از نظر وزنی ٣٧.٣ درصد افزایش داشته است.

معاون طرح و برنامه‌ریزی وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: در این مدت به بخش صنعت و معدن ٧٨ هزار میلیارد تومان تسهیلات به صورت استمهال و پول جدید داده شده و به دلیل این‌که این بخش پیشتاز در اقتصاد، اشتغال‌زایی و تولید ارزش افزوده و بخش مولد کشور است، پیگیر هستیم نظام بانکی سهم بیشتری به این بخش اختصاص بدهد.

ابویی مهریزی گفت: سال گذشته ١٢٠ هزار میلیارد تومان به بخش صنعت و معدن در قالب استمهال و پول جدید تسهیلات پرداخت شد.

وی در باره طرح‌های نیمه تمام در بخش صنعت، معدن و تجارت افزود: دغدغه دولت تکمیل طرح‌های نیمه تمام و بلوکه شده در راستای رونق و اشتغال‌زایی است که امسال پنج هزار و ۴٠٠ واحد تولیدی با پیشرفت ۶٠ درصد به بالا از تعهدها برای بهره‌برداری است که در ٩ ماه نخست سه هزار و ٨۶٨ واحد با سرمایه‌گذاری ١٧ هزار میلیارد تومان و اشتغال‌زایی ۵۵ هزار نفر با انجام ٩۵ درصد از تعهد خود در بخش صنعت معدن و تجارت به بهره‌برداری رسید.

مطلب پیشنهادی :  تمایل جدی اقتصادهای بزرگ اروپا به همکاری با ایران/ «این یک ژست دیپلماتیک نیست»

معاون طرح و برنامه‌ریزی وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: در دولت تدبیر و امید ١٧هزار و٢٠٠ واحد طرح‌های ایجابی و توسعه‌ای با حجم سرمایه‌گذاری ۵٩ هزار میلیارد تومان و اشتغال‌زایی ٢۶٧ هزار نفر به بهره‌برداری رسیده است.

ابویی مهریزی گفت: سیاست کلی این است که از فکر، سرمایه، مدیریت و توان ایرانی با تعامل با دنیا استفاده شود و میزان ارزش افزوده در کشور بالا ببریم.

شهرستان دیر در فاصله ٢٠٠ کیلومتری جنوب مرکز استان بوشهر واقع است.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
مرکز آموزش
جدیدترین آموزش های حسابداری
دوره های ویژه بازارکار
جدیدترین دوره های ویژه حوزه حسابداری جهت استخدام
ویدئوهای آموزشی
ویدئوهای آموزشی و خبری رایگان
قوانین و مقررات
دریافت جدیدترین قوانین و مقررات
عضویت در خبرنامه چابک