تبلیغات

حق مسکن ۴۰هزارتومانی کارگران فروردین ۹۵ عملیاتی می‌شود؟

[ad_1]

 هیئت دولت که طی ۱۲ ماه اخیر فرصت بررسی مصوبه افزایش ۲۰هزار تومانی حق مسکن ۱۳میلیون کارگر را نداشت، آیا در فرصت یک هفته باقی‌مانده سال مصوبه اخیر شورای عالی کار را برای افزایش حق مسکن کارگران به ۴۰هزار تومان از فروردین ۹۵ تأیید می‌کند؟


به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، ۳۰ دی ماه سال ۹۳ بود که  نمایندگان کارگران و کارفرمایان در جلسه‌ای که در شورای عالی کار تشکیل شده بود موافقت کردند حق مسکن کارگران از سال ۹۴ از ۲۰ هزار تومان به ۴۰ هزار تومان افزایش یابد اما مقرر شد این مصوبه برای تأیید نهایی به هیئت وزیران ارسال و از سال ۹۴ پرداخت شود.

با این حال، به‌دلیل اینکه طبق قانون افزایش حق مسکن کارگران پس از توافق کارگران و کارفرمایان باید راهی دولت می‌شد و از سوی هیئت وزیران نیز به تأیید نهایی می‌رسید، این کار در واپسین روزهای سال با نامه ربیعی به جهانگیری به دولت رفت.

با وجود اینکه علی ربیعی، وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در نامه خود خطاب به جهانگیری ذکر کرده است که افزایش ۲۰ هزار تومانی حق مسکن کارگران در سال ۹۴ با قید فوریت اقدام شود اما در طول دوازده ماه سال ۹۴ خبری از افزایش حق  مسکن نبود و ظاهراً هیئت دولت فرصت بررسی این مصوبه برای ۱۳ میلیون کارگر را نداشت.

تا اینکه ۱۸ اسفند ماه سال جاری در جلسه شورای عالی کار باز هم افزایش ۲۰ هزار تومانی حق مسکن، مورد بحث قرار گرفت و شورای عالی کار در متن مصوبه دستمزد ۹۵  افزایش حق مسکن به ۴۰ هزار تومان را تصویب کرد.

حالا با وجود اینکه تنها یک هفته به پایان سال باقی مانده است، آیا هیئت دولت مصوبه بیات‌شده افزایش حق مسکن را تأیید می‌کند؟ آیا حق مسکن از فروردین ماه با مبلغ ۴۰ هزار تومان در فیش حقوقی کارگران درج می‌شود؟

 


[ad_2]

لینک منبع

شاخص ترین ویژگی های من سخت کوشی ،تلاش با هدف و عشق به کارآفرینی است.

مطالب مشابه

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا
آموزش های رایگان حسابداری
آموزش مفاهیم حسابداری بصورت کاربردی و عملی
قوانین و مقررات
جدیدترین قوانین و بخشنامه های مالیاتی
دوره های آنلاین
آموزش های حرفه ای و کاربردی، ورود به بازارکار
رویدادهای ویژه
مهمترین اخبار و رویدادهای ویژه مرتبط با حسابداری