تبلیغات

وضعیت حمل‌ونقل تجاری ایران در پسابرجام تغییری نکرده

فاطمه مقیمی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم اظهار کرد: در شرایط پسابرجام تغییری در وضعیت حمل و نقل تجاری ایران صورت نگرفته است زیرا در درجه اول ما  فرسودگی ناوگان داریم.

وی با بیان اینکه  اخیرا شنیده می‌شود که قصد خرید ناوگان جدید زمینی از کشور کره داریم افزود: در صورت  تحقق این امر شاهد تغییرانی در ناوگان حمل و نقل تجاری خواهیم بود. البته خرید نوع ناوگان حمل و نقل تجاری خود تاثیرگذار است.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران ادامه داد: امیدواریم که این بار شاهد خرید ناوگان مناسبی باشم تا دوبار کامیون‌هایی مانند هوو چینی به کشور نیاید.

وی تصریح کرد: در صورتی که بازسازی و نوسازی در ناوگان حمل و نقل صورت بگیرد، آن موقع می توانیم ادعا کنیم که در بخش جابه جایی کالا قدرتمند هستیم اما  وقتی که این امکانات را نداریم و متوسل به دیگران می شویم، قیمت تمام شده این خدمت بالا می رود و رقابتی نخواهد بود.

مقیمی گفت: فرسودگی ناوگان حمل و نقل کالایی کشور علاوه بر آسیب به محیط زیست،  منجر به افزایش مصرف سوخت و هزینه تمام شده می‌شود.

وی تاکید کرد: تعداد ناوگان حمل و نقل زمینی ما کافی نیست و در مواقع لزوم نمی توان آن را برای مقاصد مختلف به کار گرفت.

مقیمی با بیان اینکه هزینه حمل و نقل کالا در کشور ما حداقل 50 درصد از استاندارد های جهانی بالاتر است گفت: در صورتی برای اجرای بند “ه” ماده 163 برنامه چهارم اهتمام صورت گیرد، بسیاری از مشکلات ما حل می شود، هرچند در برنامه پنجم این موضوع اصلا دیده نشده است. با اجرای این بند می توانیم ناوگان با عمر کمتر از 3 سال را به کشور وارد کنیم.

 

شاخص ترین ویژگی های من سخت کوشی ،تلاش با هدف و عشق به کارآفرینی است.

مطالب مشابه

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا
آموزش های رایگان حسابداری
آموزش مفاهیم حسابداری بصورت کاربردی و عملی
قوانین و مقررات
جدیدترین قوانین و بخشنامه های مالیاتی
دوره های آنلاین
آموزش های حرفه ای و کاربردی، ورود به بازارکار
رویدادهای ویژه
مهمترین اخبار و رویدادهای ویژه مرتبط با حسابداری