تبلیغات

بازار بورس بازدهی سرمایه بالایی دارد

بورس

یک کارشناس بورس گفت: بازار بورس یک بازار ریسک‌پذیر با بازدهی سرمایه است.

همایون دارابی کارشناس بورس و سرمایه‌گذاری در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: اجرای برجام افزایش فروش نفت، کاهش هزینه‌های مبادلات ارز و دسترسی به قطعات یدکی و تکنولوژی را برای شرکت‌ها فراهم خواهد کرد.وی افزود: این ترقی به گونه‌ای بوده که در حال حاضر برخی شرکت‌ها موفق شده‌اند پس از چند سال از شرکای اروپایی و آمریکایی خود قطعات یدکی و مواد اولیه مورد نیاز را دریافت کنند.

دارابی اظهار داشت: در گذشته جهت خرید مواد اولیه و قطعات ماشین‌آلات مجبور بودیم 30 درصد مبلغ را از طریق شبکه‌های غیر رسمی با ریسک بالا پرداخت کنیم تا خریدها و نقل و انتقالات انجام شود اما در حال حاضر شرکت‌های اروپایی با پیش پرداخت 15درصد هم موافق هستند.

وی تصریح کرد: این موارد در یک سال آینده هزینه‌های شرکت‌های ما را به اندازه چشمگیری کاهش خواهد داد و با ورود نفت کش‌های ایرانی به اروپا بازار بهتری در حوزه فروش نفت تجربه خواهیم کرد.

دارابی عنوان کرد: هیچ وقت نمی‌توان با اعتماد 100 درصد به سرمایه‌گذاری‌های اقتصادی اقدام کرد اما باید بدانید که میزان ریسک با میزان بازدهی ارتباط مستقیم دارند.

وی افزود: مردم می توانند ریسک نکنند پول‌های خود را در بانک سرمایه‌گذاری کنند اما با ریسک کردن و حضور در بازار بورس می‌توانند در برابر ریسکی که انجام داده‌اند بازدهی بیشتر دریافت کنند.

 

شاخص ترین ویژگی های من سخت کوشی ،تلاش با هدف و عشق به کارآفرینی است.

مطالب مشابه

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا
آموزش های رایگان حسابداری
آموزش مفاهیم حسابداری بصورت کاربردی و عملی
قوانین و مقررات
جدیدترین قوانین و بخشنامه های مالیاتی
دوره های آنلاین
آموزش های حرفه ای و کاربردی، ورود به بازارکار
رویدادهای ویژه
مهمترین اخبار و رویدادهای ویژه مرتبط با حسابداری