تبلیغات

بلاتکلیفی بازرگانان به دلیل فقدان انبار کالا در فرودگاه شیراز

اشتغال

به گزارش خبرنگار ایلنا، یداله رحمانی امروز در حاشیه آخرین کارگروه توسعه صادرات استان فارس در سال 94 درگفت و گو با ایلنا،  با اشاره به اینکه در حال حاضر برای صادرات و واردات کالا در فرودگاه شیراز انباری وجود ندارد، اظهار داشت: این موضوع باعث بلا تکلیفی صادرکنندگان و وارد کنندگان کالا  شده است.

وی با بیان اینکه این فرودگاه در برابر هر کیلو کالای صادراتی 340 تومان از صادر کنندگان پول دریافت می کند، ادامه داد: این در حالی است که در بند ب ماده 104 قانون پنجم توسعه به این موضوع اشاره شده که اخذ هرگونه مالیات و عوارض از صادرات کالاهای غیرنفتی و خدمات ممنوع است.

رحمانی ضمن تاکید بر برگزاری جلسه‌ای برای بررسی قوانین مربوطه گفت: در خصوص پولی که فرودگاه شیراز برای هر کیلو کالای صادراتی دریافت می کند بایستی تصمیم گیری شود.

جذب سرمایه گذار مهم ترین برنامه سال آینده است
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع در بخش دیگری از سخنانش اضافه کرد: بایستی زمینه‌های سرمایه‌گذاری و امنیت سرمایه توأم با آرامش و روان‌سازی را فراهم کرد و در این راستا ضرورت دارد صندوق توسعه صادرات استان در افزایش صادرات نقش بیشتری ایفا کند.

وی درادامه خواستار ساماندهی پذیرش هیات های سرمایه گذار خارجی در استان شد و تصریح کرد: آنچه امروز به دنبال آن هستیم ارتقای شهرت شهر شیراز و به دست آوردن جایگاه واقعی استان است  چرا که فارس الگوی دیگر استان‌های جنوبی است بنابر این بایستی با مشارکت استانداری، اداره کل صنعت معدن تجارت،اتاق بازرگانی و صنایع معادن کشاورزی شیراز جایگاه هیات‌ها و سرمایه گذاران  ساماندهی و برای اثربخشی آنها تصمیم گیری شود.

رحمانی ظرفیت و پتانسیل‌های استان در بخش‌های مختلف اقتصادی را شرایط بسیارخوبی برای توسعه صادرات غیر نفتی دانست و گفت: همه دستگاه های اجرایی و اقتصادی استان و تشکل های غیر دولتی صادراتی استان می بایست از ظرفیت پسا برجام برای کسب بهتر جایگاه فارس همکاری های لازم را داشته باشند و بر اساس برنامه حرکت کنند.

وی جذب سرمایه گذار را از مهم‌ترین برنامه های سال آینده دانست و عنوان کرد: در این کارگروه به برگزاری جلسه ای در خصوص برنامه راهبردی استان در توسعه صادرات سال آینده اشاره و تاکید شد و قرار شد راهبردهای مطرح شده تبدیل به برنامه های عملیاتی و در بین دستگاه های اثر گذار استان اجرا شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع با اشاره به اهمیت توجه به افزایش منابع صندوق توسعه صادرات استان افزود: در این جلسه اداره کل صنعت معدن تجارت، اتاق بازرگانی و صندوق توسعه صادرات گزارشی از عملکرد سال جاری و برنامه سال آینده خود اعلام کردند، همچنین بررسی عملکرد صندوق توسعه صادرات غیر نفتی در دولت تدبیر و امید و درخواست مدیریت صندوق در خصوص تغییرات اساسنامه و برنامه های آتی صندوق از دیگر موضوعات مطرح شده در این کارگروه بود.

 

شاخص ترین ویژگی های من سخت کوشی ،تلاش با هدف و عشق به کارآفرینی است.

مطالب مشابه

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا
آموزش های رایگان حسابداری
آموزش مفاهیم حسابداری بصورت کاربردی و عملی
قوانین و مقررات
جدیدترین قوانین و بخشنامه های مالیاتی
دوره های آنلاین
آموزش های حرفه ای و کاربردی، ورود به بازارکار
رویدادهای ویژه
مهمترین اخبار و رویدادهای ویژه مرتبط با حسابداری