تبلیغات

تمدید قرارداد کار، بهترین عیدی کارگران در سال 95

کارگر

یک مقام مسوول کارگری بهترین عیدی به کارگران در سال جدید را تمدید قراردادهای کار دانست و گفت: اگر نمایندگان مجلس و اعضای هیات دولت واقعا دغدغه اشتغال و بازار کار را دارند باید موضوع امنیت شغلی کارگران را پیگیری و ساماندهی کنند.

فتح الله بیات در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: مهمترین موضوعی که در سال آینده باید مدنظر دولت، مجلس و وزارت کار باشد، مساله امنیت شغلی است.

وی ادامه داد: امنیت شغلی زمانی عملیاتی می شود که بازار اشتغال خوبی داشته باشیم و در کنار‌ آن قراردادهای کار خوبی هم بسته شود تا امنیت شغلی جامعه کارگری تضمین شود.

به گفته رییس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی کشور با رواج قراردادهای موقت، بحث امنیت شغلی خدشه دار شده و کرامت و ارزش انسانی نیروهای کار زیر سوال رفته است.

وی با بیان اینکه 90 درصد کارگران قراردادی و پیمانی از ناحیه امنیت شغلی دچار مشکل هستند، گفت: متاسفانه در بسیاری از کارخانجات و کارگاهها با نیروهای کاری که بیش از 20 سال سابقه کار دارند و به شکل دائم و مستمر مشغول کارند، همچنان قرارداد موقت بسته می‌شود.

به اعتقاد بیات در صورتی که قراردادهای کاری که ماهیتشان دائمی است ولی به شکل موقت و سفید امضا بسته می‌شوند مورد ساماندهی قرار گیرند، یک اقدام اساسی و جهادی در مورد امنیت شغلی انجام گرفته است.

این مقام مسوول کارگری از تامین معیشت به عنوان اولویت دیگر مجلس و دولت در سال 95 نام برد و گفت: علیرغم آنکه بسیاری از کارگران برای تامین معاش خود تا سه شیفت هم مشغول کارند ولی به لحاظ هزینه‌های درمان و دارو،‌ خوراک و مسکن در مضیقه قرار دارند. دریافتی بیشتر آنها کمتر از حداقل حقوق وزارت کار است و به دلیل نداشتن دستمزد مکفی قادر به ادامه زندگی و تامین معیشت نیستند.

وی در پایان گفت: کارگری که کار ندارد، معیشت هم ندارد ولی اگر سر کار باشد هم امنیت شغلی دارد و هم معیشت او و خانواده اش تامین می‌شود.

 

شاخص ترین ویژگی های من سخت کوشی ،تلاش با هدف و عشق به کارآفرینی است.

مطالب مشابه

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا
آموزش های رایگان حسابداری
آموزش مفاهیم حسابداری بصورت کاربردی و عملی
قوانین و مقررات
جدیدترین قوانین و بخشنامه های مالیاتی
دوره های آنلاین
آموزش های حرفه ای و کاربردی، ورود به بازارکار
رویدادهای ویژه
مهمترین اخبار و رویدادهای ویژه مرتبط با حسابداری