تبلیغات

کاهش شاخص بورس فوتسی 100 لندن به رغم افزایش قیمت نفت خام برنت

بورس فوتسی

به گزارش ایرنا، ارزش شاخص سهام بورس فوتسی 100 لندن که در آن در هر روز کاری سهام 100 شرکت مهم و بزرگ انگلیس ازنظر ارزش بازاری سهام ثبت شده در بورس، ارزش گذاری و خریدوفروش می شود در بعد از ظهر روز دوشنبه با کاهش 0.08درصدی مواجه شد.

شاخص سهام بورس فوتسی 100 لندن، با 5 واحد کاهش، به 6 هزار 184 واحد رسید.
کاهش قابل توجه سهام غول های معدنی از جمله آنگلوآمریکن، از جمله علل کاهش شاخص سهام بورس فوتسی 100 لندن بوده است.
پوند انگلیس نیز عصر روز دوشنبه در برابر دلار آمریکا با 0.66 درصد کاهش، در مقابل 1.4387 دلار و همچنین با 0.33 درصد کاهش در مقابل یورو، در مقابل 1.2801 یورو معامله شد.
هر بشکه نفت خام سبک برنت دریای شمال که بیش از دو سوم نفت های جهان از جمله نفت اوپک، بر اساس آن قیمت گذاری می شوند، نیز در پایان معاملات بعدازظهر روز دوشنبه در بازار لندن، برای تحویل برای ماه ‘می ‘آینده با 37 پنس افزایش به 41.57 دلار رسید.
قیمت نفت خام برنت در بازارهای جهانی از ژوئن 2014 میلادی که هر بشکه آن در حدود 115 دلار بود، تاکنون به دلیل کاهش تقاضا، مازاد تولید نفت و بروز نوسان در اقتصادهای نوظهور نزدیک به 70 درصد کاهش داشته است.
هر چند از ماه ژوئن گذشته که بهای هر بشکه نفت خام برنت با رسیدن به سطح 27.10 دلار، به پایین ترین حد در طی 20 سال گذشته رسیده بود تاکنون 52 درصد رشد کرده است.
به گزارش منابع انگلیسی، بهای هر بشکه نفت شاخص آمریکا، ‘وست تگزاس اینترمیدییت ‘( دبلیوتی آی )برای تحویل در ماه آوریل نیز روز دوشنبه با 1.19 درصد افزایش، به 39.91 دلار رسید.
گفته می شود کاهش تولید نفت خام آمریکا از جمله علل افزایش بهای نفت خام در بازار های جهانی بوده است.
آخرین گزارش های منتشر شده تولید نفت خام اوپک در ماه فوریه گذشته بالغ بر 32 میلیون و 380 هزار بشکه در روز بوده است که نسبت به ماه قبل از آن 175 هزار بشکه کاهش نشان می دهد.
این در حالی است که میزان تقاضا برای نفت خام در بازار جهانی در سال 2016 میلادی ، 31میلیون 500هزار بشکه در روز برآورد شده است که یک صد هزار بشکه نسبت به پیش بینی های قبلی کاهش داشته است.

شاخص ترین ویژگی های من سخت کوشی ،تلاش با هدف و عشق به کارآفرینی است.

مطالب مشابه

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا
آموزش های رایگان حسابداری
آموزش مفاهیم حسابداری بصورت کاربردی و عملی
قوانین و مقررات
جدیدترین قوانین و بخشنامه های مالیاتی
دوره های آنلاین
آموزش های حرفه ای و کاربردی، ورود به بازارکار
رویدادهای ویژه
مهمترین اخبار و رویدادهای ویژه مرتبط با حسابداری