تبلیغات

سبز پوشی سال جدید بورس

بورس

شاخص بورس اوراق بهادار در اولین روز از معاملات سال جدید با رشدی ۹۸۰ واحدی مواجه شد.

به گزارش خبرآنلاین، اولین روز کاری تالارهای شیشه‌ای بورس اوراق بهادار امروز در حالی آغاز شد که نمادهای «فولاد، وبملت، فملی و رمپنا» به ترتیب با ۱۲۱، ۹۴، ۸۳ و ۷۱ واحد بیشترین تاثیر مثبت و نمادهای «خساپا و خودرو» با ۸۰ و ۶۵ واحد بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص گذاشتند.

شاخص بورس اوراق بهادار در اولین روز معاملاتی سال ۱۳۹۵ با ادامه رشد روزهای پایانی سال قبل در ارتفاع ۸۱ هزار و ۲۰۰ واحدی ایستاد.

در جریان معاملات امروز شاخص کل با افزایش ۹۸۰ واحدی از ۸۰ هزار و ۲۱۹ واحدی به سطح ۸۱ هزار و ۲۰۰ واحد رسید. در پایان معاملات امروز بیش از  ۹۱۸ میلیون سهم در ۵۴ هزارو ۷۷۹ معامله با ارزشی بیش از هزار و ۹۴۷ میلیارد ریال داد و ستد شد که بیشترین تعدد معاملات مربوط به گروه‌های خودرو و بانک  بود.

گفتنی است بیشترین افزایش قیمت در معاملات امروز متعلق به نماد «غبهشهر» و بیشترین کاهش قیمت در اختیار نماد «آکنتور» بود. در بازار فرابورس نیز، شاخص کل با رشدی ۱۷ واحدی به مرز ۸۲۳ واحدی رسید.

این افزایش نزدیک به هزار واحدی شاخص دراولین روز سال جدید در حالی رخ داد که در کل هفته پایانی سال ۹۴ شاخص کل با ۱۹۰۷ واحد افزایش نسبت به هفته قبل، به رقم ۸۰۲۱۹ واحد رسید.

در آخرین هفته اسفند ماه سال ۹۴ شاخص بازار اول با ۲۱۳۶ واحد افزایش به رقم ۵۷۰۰۳ واحد بالغ گردید و شاخص بازار دوم با ۶۱۲ واحد کاهش عدد ۱۷۰۲۶۸ واحد را تجربه کرد و به ترتیب  با  ۳٫۸۹ درصد افزایش و (۰٫۳۶) درصد کاهش نسبت به هفته قبل مواجه شدند.

در ۵ روز کاری این هفته ارزش کل معاملات سهام و حق تقدم به ۲۱۰۸۸ میلیارد ریال بالغ شد. در ضمن تعداد ۸۴۸۷ میلیون سهم و حق تقدم در ۴۶۷ هزار دفعه مورد معامله قرار گرفت و به ترتیب ۲۰٫۴ درصد و ۲۳٫۷پدرصد کاهش را نسبت به هفته گذشته تجربه کرد.

 

شاخص ترین ویژگی های من سخت کوشی ،تلاش با هدف و عشق به کارآفرینی است.

مطالب مشابه

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا
آموزش های رایگان حسابداری
آموزش مفاهیم حسابداری بصورت کاربردی و عملی
قوانین و مقررات
جدیدترین قوانین و بخشنامه های مالیاتی
دوره های آنلاین
آموزش های حرفه ای و کاربردی، ورود به بازارکار
رویدادهای ویژه
مهمترین اخبار و رویدادهای ویژه مرتبط با حسابداری