تبلیغات

رویترز: قیمت جهانی طلا به1240 دلار در هر اونس نزدیک شد

طلا

به گزارش روز چهارشنبه گروه اقتصادی ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، روز گذشته قیمت هر اونس طلا به دلیل کاهش ارزش دلار و اظهار نظر «ژانت یلن» رئیس بانک مرکزی آمریکا مبنی بر اینکه این بانک باید در مورد بالا بردن نرخ بهره محتاط باشد، 1.7 درصد بالا رفت و کمی بیش از یک هزار و 241 دلار معامله شد.

قیمت جهانی طلا به شدت نسبت به سیاست های پولی آمریکا حساس است. افزایش نرخ بهره، هزینه فرصت نگهداری دارایی های بی بازده مانند طلا را بالا می برد.
قیمت تحویل فوری یا نقدی هر اونس طلا در ساعت 03:05 بامداد روز چهارشنبه به وقت گرینویچ در بازار لندن 0.5 درصد کاهش یافت و به یک هزار و 236 دلار در هر اونس رسید.
قیمت جهانی طلا هفته گذشته سه درصد کاهش داشت.
«سم لافلین» از شرکت م.کی.اس سوئیس گفت: افزایش قابل ملاحظه قیمت طلا در روز گذشته، برخی سرمایه گذاران را به فروش طلا ترغیب کرد، اما قیمت فلز زرد در حدود دامنه یک هزار و 235 تا یک هزار و 240 دلار در هر اونس باقی خواهد ماند.
با این حال، برخی تحلیلگران بر این باورند خطر کاهش قیمت، فلز زرد را تهدید می کند، زیرا توجه بازار هم اکنون به آمار اشتغال آمریکا که این هفته منتشر می شود، معطوف است.
«جیمز استیل» تحلیلگر بانک بین المللی اچ.اس.بی.سی انگلیس گفت: اگر چه به نظر می رسد وضعیت فعلی چندان تغییر نخواهد کرد، اما افزایش قابل ملاحظه اشتغال غیر کشاورزی در ماه مارس (اسفند-فروردین) که قرار است روز جمعه منتشر شود، می تواند موجب کاهش قیمت طلا شود.
بالا رفتن آمار اشتغال جدید، مهمترین شاخص دال بر بهبود وضع اقتصادی است و موجب کاهش تقاضای دارایی های مطمئن مانند طلا می شود.
استیل ادامه داد: ایجاد بیش از 200 هزار شغل جدید در ماه مارس، به طور کامل افزایش اخیر قیمت طلا را پاک می کند و جلوی بالا رفتن قیمت این فلز را می گیرد.
همچنین افزایش اشتغال جدید، سیاست گذاران بانک مرکزی امریکا را ترغیب به بالا بردن نرخ بهره خواهد کرد.
قیمت تحویل فوری هر اونس نقره در ساعت یاد شده در بازار لندن با 0.2 درصد کاهش به 15 دلار و 31 سنت، پلاتین با 0.7 درصد کاهش به 960 دلار و 20 سنت و پالادیوم با 0.3 درصد کاهش به 572 دلار رسید.
در بازار کالای (کامکس) نیویورک، قیمت هر اونس طلا با 0.05 درصد افزایش به یک هزار و 236 دلار و 40 سنت و نقره با 0.5 درصد افرایش به 15 دلار و 31 سنت رسید.

شاخص ترین ویژگی های من سخت کوشی ،تلاش با هدف و عشق به کارآفرینی است.

مطالب مشابه

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا
آموزش های رایگان حسابداری
آموزش مفاهیم حسابداری بصورت کاربردی و عملی
قوانین و مقررات
جدیدترین قوانین و بخشنامه های مالیاتی
دوره های آنلاین
آموزش های حرفه ای و کاربردی، ورود به بازارکار
رویدادهای ویژه
مهمترین اخبار و رویدادهای ویژه مرتبط با حسابداری