تبلیغات

سالی پربار برای بورس در پیش رو است؟

بورس

با توجه به روند اقتصادی که در کشور جریان دارد پیش‌بینی می‌ شود سال 95 برای معاملات بورسی سال پر رونق و فعال از نظر داد و ستد باشد.

علی رحمانی، کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان گفت: یکی از مهمترین قابلیت‌های بورس تأثیرات مستقیم و غیرمستقیم آن به صنایع اقتصادی و تولیدات داخلی است که تأمین مالی بخش‌های تولیدی نیز یکی از همین وظایف به شمار می‌رود و همین عوامل موجب افزایش تولید و صادرات کشور خواهد شد.

وی افزود: انواع بورس در زمینه‌های مختلف تأثیرات متفاوتی دارد به طور مثال بورس کالا به شفافیت قیمت بازار در حوزه عرضه و تقاضا می‌پردازد و بورس اوراق بهادار و انرژی نیز می‌تواند نیاز مالی بنگاه‌های تولیدی را تأمین کنند.

رحمانی اظهار داشت: از 7 فروردین تا به امروز که بورس فعالیت خود را آغاز کرده اما در هفته اول بازار تغییرات زیادی نداشته و باید برای پیش‌بینی وضعیت تا پایان فروردین ماه منتظر باشیم.

وی تأکید کرد: امیدوارم امسال تغییرات مثبتی در اقتصاد داشته باشیم تا در پی آن شاهد حضور شرکت‌های سودآور و افزایش قیمت‌ سهام‌ها بازدهی باشیم اما با توجه به گشایش‌هایی که در عرصه اقتصادی قرار است انجام شود شاهد کاهش هزینه‌های مبادله و افزایش معاملات در بازار بورس باشیم.

گفتنی است: با توجه به اجرای برنامه پسابرجام و با حضور سرمایه‌گزاران خارجی ما می‌توانیم در حوزه بورس شاهد وقوع تغییرات مثبتی باشیم و با ورود نقدینگی به کشور شاهد خروج اقتصاد از رکود خواهیم بواد.

انتهای پیام /

[ad_2]

لینک منبع

شاخص ترین ویژگی های من سخت کوشی ،تلاش با هدف و عشق به کارآفرینی است.

مطالب مشابه

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا
آموزش های رایگان حسابداری
آموزش مفاهیم حسابداری بصورت کاربردی و عملی
قوانین و مقررات
جدیدترین قوانین و بخشنامه های مالیاتی
دوره های آنلاین
آموزش های حرفه ای و کاربردی، ورود به بازارکار
رویدادهای ویژه
مهمترین اخبار و رویدادهای ویژه مرتبط با حسابداری