تبلیغات

مالیات حقوق دوماه اول سال مطابق با سال ۹۴ است

[ad_1]

معافیت مالیات بر درآمد حقوق دو ماه اول سال ۹۵ مطابق معافیت سال ۹۴ است.


به گزارش رسانه مالیاتی ایران قائم مقام سازمان امور مالیاتی کشور گفت: معافیت مالیات بر درآمد حقوق دو ماه اول امسال مطابق معافیت سال ۹۴ است.

محمد قاسم پناهی، با اشاره به اینکه مطابق ماده ۸۴ اصلاحیه جدید قانون مالیات های مستقیم، میزان معافیت مالیات بر درآمد سالانه مشمول مالیات حقوق از یک یا چند منبع، هر ساله در قانون بودجه سالانه مشخص می شود، گفت: حسب ماده ۸۵ قانون، نرخ مالیات بر درآمد حقوق کارکنان دولتی و غیر دولتی در سال ۱۳۹۵، مازاد بر میزان معافیت تا هفت برابر آن مشمول مالیات سالانه ۱۰ درصد و نسبت به مازاد آن ۲۰ درصد است.

قائم مقام سازمان امور مالیاتی کشور خاطر نشان کرد: بر اساس ماده ۸۶ این قانون، پرداخت کنندگان حقوق هنگام هر پرداخت یا تخصیص آن مکلف اند مالیات متعلق را طبق مقررات ماده ۸۵ این قانون محاسبه و کسر و تا پایان ماه بعد ضمن تسلیم فهرستی متضمن نام و نشانی دریافت کنندگان حقوق و میزان آن به اداره امور مالیاتی محل پرداخت و در ماه های بعد فقط تغییرات را صورت دهند.

وی با بیان اینکه براساس قانون دو دوازدهم بودجه سال ۹۵ ، دولت اجازه دارد در دو ماه ابتدایی سال ۹۵ مطابق احکام و جداول قانونی بودجه سال ۹۴ کل کشور و بر مبنای دو دوازدهم ارقام مصوب آن با رعایت سایر قوانین و مقررات عمل کند، گفت: بر این اساس، در فروردین و اردیبهشت ماه سال جاری، میزان معافیت مالیاتی حقوق مطابق معافیت سال ۱۳۹۴ خواهد بود.

پس از تصویب قانون بودجه سال ۹۵، معافیت جدید مالیات بر درآمد حقوق سال ۹۵ و نیز نحوه محاسبه و تعیین تکلیف معافیت ۲ ماه اول امسال اعلام خواهد شد.

پناهی در ادامه عنوان کرد: با توجه به احکام قانونی بودجه سال ۹۴ کل کشور، سقف معافیت مالیاتی در دو ماه اول سال ۹۵، ماهانه یک میلیون و ۱۵۰ هزار تومان است.[ad_2]

لینک منبع

شاخص ترین ویژگی های من سخت کوشی ،تلاش با هدف و عشق به کارآفرینی است.

مطالب مشابه

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا
آموزش های رایگان حسابداری
آموزش مفاهیم حسابداری بصورت کاربردی و عملی
قوانین و مقررات
جدیدترین قوانین و بخشنامه های مالیاتی
دوره های آنلاین
آموزش های حرفه ای و کاربردی، ورود به بازارکار
رویدادهای ویژه
مهمترین اخبار و رویدادهای ویژه مرتبط با حسابداری