تبلیغات

توافقات جدید اشتغالی تهران-آنکارا/ مذاکره وزرا با مقامات ترکیه

به گزارش خبرگزاری مهر، در دیدار امروز علی ربیعی وزیر کار کشورمان و همتای ترکیه ای توافق نامه تامین اجتماعی میان ایران و ترکیه به امضا رسید. در این دیدار دو طرف ضمن تاکید بر گسترش همکاری های دو جانبه در خصوص تامین حقوق کارگران ایرانی و تُرک که متقابلا برای کار و امرار معاش به کشورهای ایران و ترکیه سفر می کنند،  مقرر شد تا توافق نامه های بیمه ای به منظور تضمین فعالیت ها و همکاری ها میان دو کشور منعقد شود.

دو طرف بر انعقاد توافق نامه تامین اجتماعی و تقویت امکان سرمایه گذاری، انتقال دانش بیمه و تسهیل اعزام نیروی کار و نیروی انسانی میان دو کشور و حفظ حقوق آنها  در صورت بروز حوادث، سرمایه گذاری مشترک در بخش های مورد علاقه صنفی تجاری، خدمات توریسم بین شرکت های وابسته به صندوق بازنشستگی دو کشور به توافق رسیدند.  این اولین توافقنامه تامین اجتماعی در این سطح میان ایران و یک کشور خارجی در سه دهه گذشته است.

همچنین در دیدار وزیر جهاد کشاورزی ایران و «فاروک چلیک» وزیر غذا، کشاورزی و دامپروری ترکیه در آنکارا، طرفین بر گسترش همکاری های کشاورزی دو کشور همچون گذشته تاکید کردند. علاوه بر حوزه های مورد نظر طرف تُرک یعنی دامپزشکی و تجارت، موضوعات تحقیقات، بذور هیبرید، شیلات، مدیریت جنگل و مرتع و حفظ نباتات اولویت های ایران برای توسعه همکاری های کشاورزی دو کشور بود.

در این دیدار محمود حجتی دعوت وزیر کشاورزی ترکیه را برای حضور در ششمین نشست کمیته مشترک راهبردی کشاورزی دو کشور در تیرماه جاری در آنکارا پذیرفت.

از سویی با توافقات صورت گرفته میان وزرای اقتصاد و دارایی کشورمان و وزیر گمرک ترکیه، خدمات گمرکی در خط بازرگان با شبانه روزی و دو خطه شدن مسیر سرعت بیشتری به خود بگیرد. طرفین در این دیدار مشکلات فعلی در زمینه امورات گمرکی را بررسی کرده و توافقاتی را برای تسهیل امور گمرکی، سرعت بخشیدن به امور و تجهیز گذرگاه های مرزی به عمل آوردند.

در این دیدار، مقرر شد کلیه توافقات کمیسیون مشترک دو کشور به سرعت و در یک بازه زمانی مشخص  اجرایی شود. همچنین دو طرف بر سر یک پنجره واحد گمرکی و عملیات واحد با یکدیگر توافق کردند. مقرر شد تا زمینه های تبادل اطلاعات گمرکی که توافقنامه آن قبلا امضاء شده هرچه سریعتر اجرایی شود. مذاکرات در خصوص الکترونیکی شدن گذرگاه های مرزی و اجرای مقدمات باز شدن گمرگ سرو ـ اسن دره نیز از دیگر محورهای مذاکراتی طرفین در این دیدار بود.

شاخص ترین ویژگی های من سخت کوشی ،تلاش با هدف و عشق به کارآفرینی است.

مطالب مشابه

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا
آموزش های رایگان حسابداری
آموزش مفاهیم حسابداری بصورت کاربردی و عملی
قوانین و مقررات
جدیدترین قوانین و بخشنامه های مالیاتی
دوره های آنلاین
آموزش های حرفه ای و کاربردی، ورود به بازارکار
رویدادهای ویژه
مهمترین اخبار و رویدادهای ویژه مرتبط با حسابداری