تبلیغات

لطمه اتباع بیگانه غیرمجاز به اشتغال/ در هر خانه‌ یک نفر بیکار هست

کارفرما

رییس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور با بیان اینکه هر خانه‌ای حداقل یک نفر بیکار دارد، گفت: حضور اتباع بیگانه غیرمجاز در کشور فرصتهای اشتغال را از نیروهای کار داخلی می‌گیرد و به اشتغال کشور لطمه می‌زند.

غلامرضا عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهارکرد: در حال حاضر بین آمار مرکز آمار ایران و مجلس در خصوص تعداد دقیق بیکاران در کشور اختلاف وجود دارد ولی همه این آمارها گویای این واقعیت است که با معضل بیکاری در کشور مواجه هستیم.

وی ادامه داد: متاسفانه آنچه از بیکاری در جامعه لمس می‌شود با آ‌مارهای ارائه شده همخوانی ندارد به نحوی که در هر خانه‌ای حداقل یک بیکار وجود دارد که اگر به دقت محاسبه شود فراتر از ارقام ۳ میلیون و ۵ میلیون نفر بیکار در کشور خواهد بود.

عباسی با بیان اینکه نباید آمارسازی کرد و واقعیتهای موجود را نادیده گرفت، اظهار کرد: به طور متوسط روزانه چند نفر تحصیلکرده بیکار یا کارگر اخراجی به انجمن‌های کارگری مراجعه می‌کنند و درخواست حل مشکل و یافتن شغل مناسب دارند و ما نمی‌توانیم وجود این تعداد بیکار را نادیده بگیریم.

این مقام مسوول کارگری با اشاره به حضور ۴ میلیون نفر از اتباع بیگانه در کشور گفت: این تعداد اتباع بیگانه به طور غیرمجاز در کشور زندگی می‌کنند و اگر هم مجاز باشند باید پرسید که در شرایطی که آمار بیکاری در کشور به شدت افزایش یافته چه کسی به آنها مجوز فعالیت داده است؟ حضور اتباع بیگانه به اشتغال کشور لطمه می‌زند و فرصتهای اشتغال را از کارگران ساده می‌گیرد.

وی در پایان با تاکید بر ضرورت ایجاد شغل و حفظ اشتغال موجود به طور همزمان، گفت: دولت باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی‌ کند که هم به سمت حفظ مشاغل موجود برود و شغل‌هایی که داریم حفظ کند تا به تعداد بیکاران افزوده نشوند و هم برای اشتغال افراد تحصیلکرده و جویای کار چاره‌ای بیندیشد.

 

شاخص ترین ویژگی های من سخت کوشی ،تلاش با هدف و عشق به کارآفرینی است.

مطالب مشابه

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا
آموزش های رایگان حسابداری
آموزش مفاهیم حسابداری بصورت کاربردی و عملی
قوانین و مقررات
جدیدترین قوانین و بخشنامه های مالیاتی
دوره های آنلاین
آموزش های حرفه ای و کاربردی، ورود به بازارکار
رویدادهای ویژه
مهمترین اخبار و رویدادهای ویژه مرتبط با حسابداری