تبلیغات

کاهش ۱۰ واحدی شاخص کل بورس در پایان هفته کاری

بورس

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، در پایان معاملات امروز، یک میلیارد و ۲۳۷ میلیون سهم و حق تقدم به ارزش سه هزار و ۲۱۴ میلیارد ریال در ۸۷ هزار و ۵۰۶ نوبت خرید و فروش شد.

نمادهای وبملت و فولاد با افت خود سبب کاهش شاخص شدند، اما نمادهای پارسان، حکشتی، وغدیر، تاپیکو و خودرو با تاثیر مثبت مانع افت بیشتر شاخص کل شدند. در میان شاخص های اصلی بازار سرمایه نیز شاخص قیمت (وزنی-ارزشی) چهار واحد، شاخص آزاد شناور ۱۴۹ واحد و شاخص بازار اول ۲۹ واحد کاهش یافتند، اما شاخص کل (هم وزن) ۳۹ واحد، شاخص قیمت (هم وزن) ۳۳ واحد و شاخص بازار دوم ۱۰۵ واحد افزایش یافت.

** عبور ارزش معاملات امروز فرابورس از ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال
در پایان معاملات امروز فرابورس، ۲۹۴ میلیون و ۱۶۰ هزار ورقه بهادار به ارزش ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال در ۲۳ هزار و ۳۰۰ نوبت معامله شد.
سهام شرکت‌های صنایع نسوز توکا، توکا رنگ فولاد سپاهان و ساینا بیشترین رشد قیمت را داشتند و بیشترین افت قیمت نصیب تدبیرگران فارس و خوزستان، معادن مس تکنار و بیمه نوین شد.
بیشترین حجم معاملات امروز مربوط به خرید و فروش ۱۴ میلیون سهم بانک دی بود و بالاترین ارزش معاملات بازار سهام در نماد ذوب آهن اصفهان به ارزش ۳۱ میلیارد ریال به ثبت رسید. نماد شرکت‌های نیروی برق دماوند، پالایش نفت تهران و ذوب آهن اصفهان پربیننده‌ترین نمادهای بازار بودند.
هر برگه حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن در محدوده ۷۷۱ تا ۸۰۴ هزار ریال معامله شد و بیشترین افزایش قیمت این اوراق در نماد اردیبهشت‌ماه ۹۳ به میزان ۱٫۷ درصد اتفاق افتاد.
طبق این گزارش در آخرین روز معاملاتی هفته، بازار اول شاهد خرید و فروش ۳۷ میلیون اوراق بهادار به ارزش ۶۲ میلیارد ریال بود و در بازار دوم ۸۶ میلیون اوراق بهادار به ارزش ۲۹۰ میلیارد و ۴۲۰ میلیون ریال معامله شد.
بالاترین حجم و ارزش معاملات ETF (صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله) در اختیار صندوق سرمایه‌گذاری آرمان آتی کوثر با معامله چهار میلیون و ۷۰۰ هزار سهم به ارزش ۴۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال بود و پس از آن صندوق سرمایه‌گذاری اعتماد آفرین پارسیان و گنجینه آینده روشن بیشترین حجم معامله را داشتند.
همچنین بیشترین حجم معاملات اوراق با درآمد ثابت مربوط به داد و ستد اسناد خزانه اسلامی ‘اخزا۲’ به ارزش ۱۵۲ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال بود ضمن آنکه در مجموع، ۲۸۲ میلیارد ریال معامله در نمادهای اسناد خزانه اسلامی انجام شد.
در پایان معاملات امروز، نمادهای معاملاتی شرکت هلدینگ توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه و شرکت پگاه فارس برای برگزاری مجامع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام در روز یکشنبه (۱۹ اردیبهشت) و شرکت تولیدی قند شیروان، قوچان و بجنورد با توجه به دریافت اطلاعات اولین پیش‌بینی حسابرسی شده سال مالی ۱۳۹۵ و وقوع تعدیل با اهمیت در اطلاعات پیش‌بینی عملکرد سال مالی ۱۳۹۴ متوقف شد.
همچنین با توجه به فروش تمامی حق تقدم استفاده نشده شرکت قاسم ایران، نماد معاملاتی مذکور متوقف شد.

شاخص ترین ویژگی های من سخت کوشی ،تلاش با هدف و عشق به کارآفرینی است.

مطالب مشابه

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا
آموزش های رایگان حسابداری
آموزش مفاهیم حسابداری بصورت کاربردی و عملی
قوانین و مقررات
جدیدترین قوانین و بخشنامه های مالیاتی
دوره های آنلاین
آموزش های حرفه ای و کاربردی، ورود به بازارکار
رویدادهای ویژه
مهمترین اخبار و رویدادهای ویژه مرتبط با حسابداری