تبلیغات

مخالفت دوباره با افزایش حق مسکن/دلخوری کارگران از رفتار دولت

فرامرز توفیقی در گفتگو با مهر با بیان اینکه انتقادات از وضعیت دستمزد فعلی نیروی کار واقعی است و در ان دلسوزی وجود دارد، گفت: از وزیر کار توقع می‌رفت در هفته کارگر از وحدت حرف بزند. اگر در دولت قبل اشتباه شده و با تورم ۳۰ درصدی که البته ۴۸ درصد بوده، ۹ درصد افزایش مزد صورت گرفته، در این دولت باید اصلاح شود.

نماینده کارگران در شورای عالی کار اظهارداشت: جواب اشتباهات دولت‌ها با مردم و کارگران نیست و کارگران امروز توقع بالایی از دولت ندارند و همین که دولت به شعارها و وعده های خود درباره کارگران عمل کند، کافی است.

توفیقی تصریح کرد: دولت وعده حل معضل بیکاری را داده بود و عنوان می‌شد نمی‌گذاریم کارگران شرمنده خانواده شان باشند؛ همچنین گفته شد نقدینگی به سمت تولید هدایت می شود ولی آیا کنترل تورم با رکود وحشتاک قابل پذیرش است؟

این مقام مسئول کارگری ادامه داد: آیا دولت توانسته به وعده اجرای مسکن اجتماعی عمل کند و آیا در دولت تدبیر و امید ضریب جینی پایین آمده است و فاصله طبقاتی بهتر شده، آیا توزیع ثروت با عدالت صورت می گیرد؟

وی گفت: قبل از هفته کارگر معاون وزیر کار مصوبه افزایش حق مسکن را از شورای سه جانبه ملی می گیرد و بعد از آن وزیر می‌گوید در فرصت مناسب عملیاتی می کنیم. سئوال کارگران این است که آن فرصت مناسب چه زمانی خواهد رسید؟

توفیقی افزود: کارگران به دنبال احیای ماده ۷ قانون کار درباره بهبود قراردادها هستند و می خواهند معیشت و دستمزد نیروی کار تقویت شود. کارگران از ما می پرسند افزایش حق مسکن چه شد و زمان مناسب دولت برای تایید آن چه وقتی می رسد؟

شاخص ترین ویژگی های من سخت کوشی ،تلاش با هدف و عشق به کارآفرینی است.

مطالب مشابه

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا
آموزش های رایگان حسابداری
آموزش مفاهیم حسابداری بصورت کاربردی و عملی
قوانین و مقررات
جدیدترین قوانین و بخشنامه های مالیاتی
دوره های آنلاین
آموزش های حرفه ای و کاربردی، ورود به بازارکار
رویدادهای ویژه
مهمترین اخبار و رویدادهای ویژه مرتبط با حسابداری