تبلیغات

ایجاد اشتغال وظیفه اداره کار نیست/آمار نسبی تعداد مشاغل

حسین منوری در گفتگو با خبرنگار مهر تصریح کرد: اینکه برخی شهروندان و کارشناسان معتقدند وظیفه اداره کار ایجاد شغل است، صحیح نیست و مسئولیت اداره کار تنظیم روابط مابین کارگر و کارفرما است.

وی با اشاره به نظارت بر روند فعالیت تعاونی ها ادامه داد: علاوه بر این در حوزه رفاه اجتماعی نیز اداره کار مسئولیت هایی دارد و از جمله در امور بازنشستگان، بیمه ها، اقشار آسیب پذیر و بیمه سلامت وظایف تعریف شده دارد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در پاسخ به این سوال که آیا مرجع رسیدگی به تعداد مشاغل ایجاد شده مشخص است یا نه، اضافه کرد: در واقع اداره کار هر چند روابط کارگر و کارفرما را اصلاح می کند، اما رقم تعداد مشاغل ایجاد شده به واقع نمی‌تواند قطعی باشد.

منوری متذکر شد: هر فردی که در مقابل دریافت دستمزد کار کند، در واقع شاغل است اما احصا آمار شاغلان نیازمند توجه به مولفه های مختلف است و اینطور نیست که به سادگی توسط دستگاه خاصی ایجاد شغل مطرح شود.

وی با تأکید به اینکه اداره تعاون و کار حتی صدور مجوز اشتغال ندارد، متذکر شد: ما بر خلاف برخی دستگاه‌های دیگر از جمله بنیاد شهید، میراث فرهنگی، فنی و حرفه ای، جهاد کشاورزی و صنعت و معدن صادر کننده مجوز نیستیم و در ایجاد شغل نقش ایفا نمی کنیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تأکید کرد: در صورتی می‌توان تعداد مشاغل ایجاد شده را مشخص کرد که به صورت جامع سامانه‌ای تعریف شده و نحوه فعالیت دستگاه‌های صادر کننده مجوز در آن قابل بررسی باشد.

شاخص ترین ویژگی های من سخت کوشی ،تلاش با هدف و عشق به کارآفرینی است.

مطالب مشابه

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا
آموزش های رایگان حسابداری
آموزش مفاهیم حسابداری بصورت کاربردی و عملی
قوانین و مقررات
جدیدترین قوانین و بخشنامه های مالیاتی
دوره های آنلاین
آموزش های حرفه ای و کاربردی، ورود به بازارکار
رویدادهای ویژه
مهمترین اخبار و رویدادهای ویژه مرتبط با حسابداری