تبلیغات

قیمت جهانی نفت کاهش یافت

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، در حالی که آمارهای بی سابقه از حجم ذخایر نفت خام آمریکا بر بازارها فشار آورده، و در شرایطی که انتظار می رود تولید نفت کانادا بعد از وقوع آتش سوزی گسترده به تدریج افزایش یابد، قیمت نفت امروز کاهش یافت.

رقابت بین تولید کنندگان نفت خاورمیانه برای به دست آوردن سهم بیشتر از بازار خاورمیانه بر قیمت ها تاثیر گذاشته و موجب خنثی شدن کاهش تولید ها و اختلالات رخ داده در کشورهای مختلف شده است.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۸ سنت کاهش به ۴۵ دلار و ۴۴ سنت رسید، در حالی که قیمت نفت خام آمریکا با ۱۶ سنت افت به ۴۴ دلار و ۵۱ سنت رسید.
بانک ای ان زد اعلام کرد، «کاهش نگرانی ها از اختلال بیشتر در عرضه نفت کانادا موجب شده تا افزایش قیمت های اخیر متوقف شود.»

شرکت های فعال در بخش ماسه های نفتی کانادا در اطراف شهر فورت مک کوری روز سه شنبه شروع به از سرگیری فعالیت های خود کردند.

مقامات صنعت نفت کانادا گفتند، تولید در بخش عمده ای از این منطقه به زودی از سر گرفته خواهد شد. تاسیسات نفتی در شمال شهر فورت مک موری که عمدتا به دلیل دود شدید و نه آتش سوزی تعطیل شده بود، احتمالا در طی چند روز آینده کار خود را از سر خواهند گرفت.

آتش سوزی در منطقه ماسه های نفتی کانادا موجب توقف تولید روزانه حدود ۱٫۵ میلیون بشکه نفت شده و در کنار کاهش تولید و اختلال در تولید نفت در آمریکا، آمریکای لاتین، آسیا و آفریقا، به کاهش شکاف بین عرضه و تقاضا کمک کرده بود.

انستیتوی نفت آمریکا روز سه شنبه اعلام کرد، حجم ذخایر نفت خام آمریکا در هفته منتهی به ۶ می با ۳٫۴۵ میلیون بشکه کاهش به ۵۴۳٫۱ میلیون بشکه رسیده است. این میزان نفت برای تامین تقاضای نفت کل جهان به مدت تقریبا یک هفته کافی است.

 

شاخص ترین ویژگی های من سخت کوشی ،تلاش با هدف و عشق به کارآفرینی است.

مطالب مشابه

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا
آموزش های رایگان حسابداری
آموزش مفاهیم حسابداری بصورت کاربردی و عملی
قوانین و مقررات
جدیدترین قوانین و بخشنامه های مالیاتی
دوره های آنلاین
آموزش های حرفه ای و کاربردی، ورود به بازارکار
رویدادهای ویژه
مهمترین اخبار و رویدادهای ویژه مرتبط با حسابداری