تبلیغات

حجم و ارزش معاملات هفتگی فرابورس افزایش یافت

بورس

به گزارش ایرنا از فرابورس ایران، هفته هشتم سال جاری در حالی به پایان رسید که یک میلیون و ۸۴۷ هزار ورقه بهادار در ۱۵۷ هزار نوبت به ارزش ۱۲ هزار و ۱۸۱ میلیارد ریال در فرابورس داد و ستد شد. این وضعیت نشانگر رشد ۲۲ درصدی حجم و ۲۳ درصدی ارزش معاملات در مقایسه با هفته پیشین است.

در بازار اول ۱۳۰ میلیون ورقه بهادار طی این مدت مورد معامله قرار گرفت و ارزش آن به ۳۲۷ میلیارد ریال رسید و در بازار دوم نیز ۸۵۶ میلیون ورقه بهادار به ارزش ۲ میلیارد و ۴۸۸ میلیون ریال داد و ستد شد که این وضعیت از افت ۲۲ درصدی حجم و ۲ درصدی ارزش معاملات بازار اول و همین طور رشد ۵۲ درصدی حجم و ۳۱ درصدی ارزش معاملات بازار دوم حکایت دارد.
همچنین حجم معاملات بازار پایه ۴ درصد رشد کرد اما ارزش معاملات این بازار با افت ۷۴ درصدی معادل ۶۵۰ میلیارد ریال شد.
در عین حال حجم معاملات بازار ابزارهای نوین مالی در این هفته ۲ برابر شد و ارزش این معاملات با ۸۹ درصد افزایش به رقم ۸ میلیارد و ۷۱۶ میلیون ریال رسید.
در روز یکشنبه بازار فرابورس شاهد عرضه اولیه سهام گروه صنایع کاغذ پارس در بازار دوم با کشف قیمت ۱۵۰۰ ریالی بود و بالاترین ارزش معاملات روزانه هم در همان روز رقم خورد. علاوه بر این، نماد معاملاتی شرکت شر کت توسعه حمل و نقل ریلی پارسیان در بازار دوم فرابورس ایران درج شد.
طبق این گزارش، گروه محصولات شیمیایی در هفته هشتم سال ۹۵ با در اختیار داشتن ۳۹ درصد از معاملات بازار سهام، همانند هفته قبل در صدر صنایع پیشرو قرار گرفت؛ گروه عرضه برق، گاز، بخار و آب گرم سهم ۱۱ درصدی از معاملات داشت و گروه محصولات کاغذی با معاملاتی به ارزش ۲۱۳ میلیارد ریال رده سوم را به خود اختصاص داد.
ارزش بازار فرابورس ایران در روز پایانی معاملات هفتگی با ۰٫۱ درصد افت نسبت به هفته پیش، معادل ۹۴۸ هزار و ۲۰۷میلیون ریال شد که ۴۶ درصد از این رقم مربوط به بازار دوم و ۱۲ درصد آن مربوط به بازار اول بود. آیفکس نیز در این روز با کاهش ۴٫۴ واحدی، نمایشگر رقم ۷۹۴ واحد شد.

شاخص ترین ویژگی های من سخت کوشی ،تلاش با هدف و عشق به کارآفرینی است.

مطالب مشابه

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا
آموزش های رایگان حسابداری
آموزش مفاهیم حسابداری بصورت کاربردی و عملی
قوانین و مقررات
جدیدترین قوانین و بخشنامه های مالیاتی
دوره های آنلاین
آموزش های حرفه ای و کاربردی، ورود به بازارکار
رویدادهای ویژه
مهمترین اخبار و رویدادهای ویژه مرتبط با حسابداری