تبلیغات

دوره آموزشی ترخیص کالا و حق العمل کاری گمرک در گیلان برگزار شد

تجارت

به گزارش عصر شنبه روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان به ایرنا، روهام قلیچی درباره جزئیات برگزاری این دوره آموزشی افزود: دوره آموزشی یک روزه ‘ ترخیص کالا و حق العمل کاری گمرک ‘با همکاری اداره آموزش سازمان صنعت ، معدن و تجارت با حضور فعالان عرصه صادرات و واردات بخش تولید استان به صورت کاملاً تخصصی برای اولین بار در استان تشکیل و برگزار شد.

وی تصریح کرد : این دوره تخصصی در راستای توانمند سازی و آموزش نیروی ماهر در امور ترخیص کالا و تسهیل در انجام امور گمرکی واحدهای تولیدی ، صنعتی و تجاری برگزار شده است و استمرار دوره های تخصصی و کاربردی با توجه به نیاز سنجی که از بنگاه های اقتصادی استان صورت می پذیرد مد نظر و مورد تاکید مرکز آموزش بازرگانی است .
قلیچی کم اطلاعی از قوانین معمولی گمرکی را زمینه ساز عدم ورود مستقیم بسیاری از تولید کنندگان و صنعتگران برای برطرف کردن نیازهای پروسه تولید آنها دانست و گفت : حتی آشنایی اولیه با اصول و شرایط ورود و خروج کالا و نحوه تنظیم فرم های گمرکی می تواند بسیار کارگشا و تسهیل کننده جهت ورود مواد اولیه و برخی ماشین آلات صنعتی باشد.
رئیس مرکز آموزش بازرگانی ( نمایندگی استان گیلان )خاطر نشان کرد: بکارگیری اساتید مجرب و کارآمد در برگزاری دوره های تخصصی می تواند دوره ها را به صورت عملیاتی و کارگاهی تبدیل کند.
وی اضافه کرد: این دوره تخصصی نیز با حضور محمدرضا پارسا ، رئیس آموزش های منطقه ای ، بین المللی گمرک ایران که به استان دعوت شده بود ، در محل مرکز آموزش بازرگانی تشکیل شد و در نهایت دوره با طرح مسائل شرکت کنندگان به صورت پرسش و پاسخ ، جهت رفع ابهام با ارائه راهکار پایان پذیرفت .
قلیچی یادآورشد: همزمان با دوره حق العمل کاری گمرک، دوره آموزشی تخصصی دیگر تحت عنوان« راهکارهای عملیاتی تجارت با روسیه» و « دوره تخصصی آئین نگارش و گزارش نویسی» در بندر انزلی تشکیل شد.
وی برگزاری دوره ها و همایش های تجاری و صادراتی را زمینه ای جهت رشد اقتصادی و فرهنگ سازی رویکرد صادراتی اثر بخش دانست و محورهای مطرح شده در دوره راهکارهای تجاری با روسیه را؛ نقش و جایگاه ایران در منطقه ، پتانسیل ها و ظرفیت های تجاری با روسیه، روشها و شیوه های کاربردی تجارت بین ایران و روسیه، ویژگی بازار مصرف و رفتار مصرف کنندگان و انواع حمایت های دیپلماتیک از تجار ایرانی، عنوان کرد.
رئیس مرکز آموزش بازرگانی استان گیلان ابراز امیدواری کرد که با برنامه ریزی و حمایتهایی که سازمان صنعت، معدن و تجارت استان جهت توانمندسازی واحدهای صنعتی و همچنین بازرگانان استان دارد، در آینده نزدیک شاهد شکل گیری کنسرسیوم های صادراتی ویژه صنایع مختلف جهت اعتلای سطح روابط خارجی و توسعه تجاری استان باشیم.

شاخص ترین ویژگی های من سخت کوشی ،تلاش با هدف و عشق به کارآفرینی است.

مطالب مشابه

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا
آموزش های رایگان حسابداری
آموزش مفاهیم حسابداری بصورت کاربردی و عملی
قوانین و مقررات
جدیدترین قوانین و بخشنامه های مالیاتی
دوره های آنلاین
آموزش های حرفه ای و کاربردی، ورود به بازارکار
رویدادهای ویژه
مهمترین اخبار و رویدادهای ویژه مرتبط با حسابداری