تبلیغات

قیمت طلا به پایین‌ترین رقم در ۸ هفته گذشته رسید

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، در حالی که احتمال افزایش نرخ بهره در آمریکا در طی ۲ ماه آینده به دلیل انتشار آمارهای مثبت از اقتصاد این کشور قوت گرفته، قیمت طلا امروز به پایین ترین رقم در ۸ هفته گذشته رسید و در مسیر ثبت بزرگترین افت هفتگی ۹ هفته اخیر قرار گرفت.

دیگر عامل تضعیف قیمت طلا رشد شاخص ها در بازارهای آسیایی و بالا ماندن ارزش دلار آمریکا بوده است.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا پس از رسیدن به رقم ۱۲۱۱ دلار و ۳۰ سنت در اوایل جلسه امروز که پایین ترین رقم از اول آوریل تاکنون بود، با اندکی ترمیم و ۰٫۱ درصد افزایش نسبت به جلسه قبل به ۱۲۲۱ دلار و ۴۵ سنت رسید.

قیمت طلا از ابتدای هفته جاری تاکنون حدود ۲٫۵ درصد کاهش یافته و در آستانه ثبت بزرگترین کاهش هفتگی از ۲۵ مارس تاکنون قرار دارد.

قیمت طلای آمریکا نیز امروز در رقم ۱۲۲۱ دلار تقریبا ثابت بود.

از زمانی که هفته گذشته انتشار صورت مذاکرات  نشست ماه آوریل اعضای فدرال رزرو نشان داده که احتمالا افزایش قریب الوقوع نرخ بهره در راه است، قیمت طلا تحت فشار قرار گرفته است. افزایش نرخ بهره موجب بالا رفتن هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا خواهد شد.

برایان لن، تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: «برخی تجار احتمالا تنها به صورت موقتی از بازار خارج می شوند و منتظر می مانند ببینند  چه اتفاقی می افتد.»

جرومی پاول، یکی از اعضای فدرال رزرو  روز پنجشنبه گفت، احساس می کند اقتصاد آمریکا تثبیت شده و در حال رسیدن به اهداف تعیین شده از سوی فدرال رزرو برای نرخ تورم است.

در همین حال، فدرال رزرو آتلانتا روز پنجشنبه پیش بینی کرد که اقتصاد آمریکا پس از انتشار آمارهای اخیر از میزان سفارشات کالاهای بادوام و تجارت کالا، در مسیر رشد ۲٫۹ درصدی در سه ماهه دوم سال قرار دارد.

 

شاخص ترین ویژگی های من سخت کوشی ،تلاش با هدف و عشق به کارآفرینی است.

مطالب مشابه

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا
آموزش های رایگان حسابداری
آموزش مفاهیم حسابداری بصورت کاربردی و عملی
قوانین و مقررات
جدیدترین قوانین و بخشنامه های مالیاتی
دوره های آنلاین
آموزش های حرفه ای و کاربردی، ورود به بازارکار
رویدادهای ویژه
مهمترین اخبار و رویدادهای ویژه مرتبط با حسابداری