تبلیغات

هشدار پلیس فتا برای آگهی های استخدامی دروغین

بیمه بیکاری

سرهنگ “سیدموسی حسینی” گفت: برخی از سایت ها و موسسات فعال در فضای مجازی از مشکلات موجود در جامعه سوءاستفاده می‌کنند و با استفاده از کلمات و جملات عاطفی و همچنین سود بردن از مهندسی اجتماعی همچون استخدام فوری سعی می کنند احساسات هموطنان عزیز را هدف قرار دهند و این عزیزان را به سمت هدف خود هدایت کنند.

به گزارشچابکبه نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، وی اظهار کرد: یکی از مواردی که در حال حاضر به راحتی می تواند بر احساسات کاربران فضای مجازی تاثیر بگذارد، موضوع اشتغال است که بسیار مورد توجه خانواده های ایرانی است.

رئیس پلیس فتا استان تاکید کرد: این سایت ها با ارسال مطالب جذاب و اغوا کننده از کاربران خود درخواست می کنند، ابتدا رزومه ای از فعالیت های خود را برای آن شرکت یا موسسه ارسال کنند که پس از چند روز با برقراری تماس از طرف شرکت مبنی بر اینکه رزومه شما مورد قبول شرکت واقع شده است خواستار واریز کردن مبلغی پول به حساب شرکت می شوند.

سرهنگ حسینی گفت: هموطنان عزیز دقت داشته باشند همه سایت هایی که در این حوزه فعالیت می کنند باید از وزارت کار مجوز داشته باشند؛ همچنین تمامی این سایت‌ها باید در پایگاه ساماندهی به ثبت رسیده باشند؛ بنابراین پیش از انجام هر گونه فعالیت اینترنتی از معتبر بودن سایت مورد نظر اطمینان حاصل کنید.

وی تشخیص اصالت سایت ها را بسیار مهم دانست و گفت: مراجعه به سایت هایی با پسوند ir. تا حدود زیادی در زمینه جلوگیری از وقوع جرم و کشف آن موثر است. لذا هموطنان عزیز می توانند لیست سایت های ثبت شده در پایگاه ساماندهی را در سایت samandehi.ir مشاهده کنند و تا پیش از اطمینان کامل از قانونی بودن فعالیت سایت، هیچ گونه مبلغی را به حساب های درخواست شده واریز نکنند.

شاخص ترین ویژگی های من سخت کوشی ،تلاش با هدف و عشق به کارآفرینی است.

مطالب مشابه

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا
آموزش های رایگان حسابداری
آموزش مفاهیم حسابداری بصورت کاربردی و عملی
قوانین و مقررات
جدیدترین قوانین و بخشنامه های مالیاتی
دوره های آنلاین
آموزش های حرفه ای و کاربردی، ورود به بازارکار
رویدادهای ویژه
مهمترین اخبار و رویدادهای ویژه مرتبط با حسابداری