تبلیغات

صدور۷۹ میلیون فقره چک در زمستان ۹۴/ ۳٫۳ درصد چک ها برگشت خورد

نسبت چک‌های برگشتی به کل چک‌های مبادله شده در سه ماهه چهارم سال ۱۳۹۴ از نظر تعداد ۳٫۳ درصد و مبلغ ۲٫۵ درصد است.

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، وضعیت چک‌های مبادله شده از نظر تعداد و مبلغ در مقطع ۳ ماهه دی ماه لغایت اسفند ماه ۱۳۹۴ به ترتیب ۷۹ میلیون فقره به مبلغ ۱۹۵ ۱۲ هزارمیلیارد ریال با میانگین مبلغ ۱۵۴ میلیون ریال است.

از این تعداد جمعاً ۲٫۶ میلیون فقره چک‌ به مبلغ ۳۱۰ هزارمیلیارد ریال برگشتی با میانگین مبلغ ۱۱۹ میلیون ریال طی دوره مذکور بوده است.

بر اساس گزارش بانک مرکزی، سهم چک‌های برگشتی اشخاص حقیقی به کل چک‌های مبادله شده از نظر تعداد ۳٫۲ درصد و از نظر مبلغ ۲٫۲ درصد و سهم چک‌های برگشتی اشخاص حقوقی از نظر تعداد ۰٫۱ درصد و از نظر مبلغ ۰٫۳ درصد است.

طی ۳ ماهه منتهی به اسفندماه ۱۳۹۴ از مجموع ۲٫۶ میلیون فقره چک برگشت شده، تعداد ۰٫۶ میلیون فقره چک برگشتی از سوی صاحبان حساب، رفع سوءاثر شده و بر این اساس مانده چک‌های برگشتی به ۲٫۰ میلیون فقره کاهش یافته که این امر موجب کاهش نسبت مانده چک‌های برگشتی به کل چک‌های مبادله شده از نظر تعداد و مبلغ به ترتیب به ۲٫۵ و ۲٫۰ درصد شده است.

آمارها همچنین نمایانگر مجموع کل تراکنش‌های شبکه بانکی از طریق خودپرداز، ساتنا و پایا، پایانه شعب و فروشگاهی، اینترنت بانک و تلفن‌بانک طی ۳ ماهه چهارم سال ۱۳۹۴ بوده که مجموعاً ۰۸۹ ۴ میلیون تراکنش به مبلغ ۶۵۲ ۲۰ هزار میلیارد ریال (میانگین هر تراکنش ۵ میلیون ریال) انجام پذیرفته است.

 

شاخص ترین ویژگی های من سخت کوشی ،تلاش با هدف و عشق به کارآفرینی است.

مطالب مشابه

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا
آموزش های رایگان حسابداری
آموزش مفاهیم حسابداری بصورت کاربردی و عملی
قوانین و مقررات
جدیدترین قوانین و بخشنامه های مالیاتی
دوره های آنلاین
آموزش های حرفه ای و کاربردی، ورود به بازارکار
رویدادهای ویژه
مهمترین اخبار و رویدادهای ویژه مرتبط با حسابداری