تبلیغات

کدام استان‌ها بیشتر به «اشتغال ناقص» مبتلا هستند؟

اقتصادنیوز نوشت: متوسط نرخ اشتغال ناقص کشور در زمستان سال گذشته ۱۱٫۱ درصد گزارش شده است. به این معنا که از هر ۱۰۰ شاغل در بازار کار کشور ۱۱ نفر به دلایل اقتصادی کمتر از ۴۴ ساعت در هفته کار می‌کنند و خواهان انجام کار اضافه هستند.

افراد دارای «اشتغال ناقص زمانی» شامل تمام شاغلانی است که در هفته مرجع، به دلایل اقتصادی نظیر رکود کاری، پیدا نکردن کار با ساعت کار بیشتر، قرار داشتن در فصل غیرکاری و … کمتر از ۴۴ ساعت کار کرده و خواهان و آماده انجام کار اضافی در هفته مرجع بوده‌اند. اما در زمستان ۹۴ کدام استان‌ها دارای بالاترین و پایین‌ترین نرخ اشتغال ناقص بوده‌اند؟

استان لرستان با ۲۱٫۷ درصد دارای بالاترین نرخ اشتغال ناقص در هفته است. بعد از آن استان گلستان و خراسان شمالی با نرخ اشتغال ناقص ۲۰٫۶ و ۲۰٫۵ درصد قرار دارند. خراسان رضوی و اصفهان هم با نرخ اشتغال ناقص ۱۹٫۱ و ۱۶٫۵ درصدی دارای بالاترین نرخ اشتغال ناقص هستند. یعنی تعداد افراد بیشتری در این استان‌ها در هفته به دلایل اقتصادی نظیر رکود و یا نبودن کار مناسب، کمتر از ۴۴ ساعت کار می‌کنند.

در مقابل استان بوشهر با نرخ ۳٫۴ درصدی دارای کمترین درصد اشتغال ناقص است. بعد از بوشهر استان البرز و تهران قرار دارند که نرخ اشتغال ناقص آنها ۴٫۷ و ۴٫۸ درصد است. استان هرمزگان و سمنان هم ۵٫۵ و ۶٫۵ درصدی در رتبه‌های چهارم و پنجم کمترین میزان اشتغال ناقص قرار می‌گیرند.

 

شاخص ترین ویژگی های من سخت کوشی ،تلاش با هدف و عشق به کارآفرینی است.

مطالب مشابه

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا
آموزش های رایگان حسابداری
آموزش مفاهیم حسابداری بصورت کاربردی و عملی
قوانین و مقررات
جدیدترین قوانین و بخشنامه های مالیاتی
دوره های آنلاین
آموزش های حرفه ای و کاربردی، ورود به بازارکار
رویدادهای ویژه
مهمترین اخبار و رویدادهای ویژه مرتبط با حسابداری