تبلیغات

افت ۷۶۰۴ واحدی شاخص بورس در بهار امسال

 ارزش معاملات سهام در سه ماهه اول امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، از ۸۹۸۶۷ میلیارد ریال به ۱۵۵۶۲۱میلیارد ریال معادل ۷۳ درصد افزایش یافت و متوسط روزانه حجم و ارزش معاملات نیز در این مدت به ترتیب برابر با ۳۲۹ میلیون سهم و ۷۶۳ میلیارد ریال بوده است.

بر اساس این گزارش؛ شاخص بورس نیز در ۶۱ روز معاملاتی بهار امسال معادل ۷۶۰۱ واحد افت کرد و از ۸۰هزار و ۲۱۹ واحد به ۷۲هزار و ۶۱۵واحد نزول کرد.
افزون بر این؛ در سه ماه گذشته بازار سرمایه ۶۱ روز معاملاتی را پشت سر گذاشته که از این تعداد شاخص بورس ۲۵روز را مثبت و ۳۶ روز را منفی بوده که این آمار برای ۵۹ روز معاملاتی سه ماه نخست سال گذشته ۲۷ روز مثبت و ۳۲ روز منفی ثبت شده است.
از سوی دیگر در این مدت، ۲۳۸ نماد معاملاتی در بورس بازگشایی و ۲۳۰نماد متوقف شده اند که این آمار در سال ۹۴ به ترتیب ۲۴۹و ۲۳۹نماد بوده است.
همچنین میزان سود تقسیم شده شرکت ها به تفکیک صنعت از ابتدای سال جاری تا پایان خرداد برابر با ۱۰۶ هزار میلیارد ریال بوده که ۹۱ درصد درآمد (زیان) واقعی شرکت ها بوده است و متوسط سود نقدی هم برای هر سهم معادل ۶۶۰ ریال را نشان می دهد.
این گزارش می افزاید: از ابتدای امسال تاکنون بالغ بر ۵۲هزار و ۹۴۳میلیارد و ۴۹۲میلیون ریال افزایش سرمایه در بورس اوراق بهادار انجام شده که از این میزان ۴۱هزار و ۴۸۶میلیارد و ۷۹۴میلیون ریال از طریق مطالبات و آورده نقدی و ۱۱هزار و ۴۵۶میلیارد و ۶۹۸میلیون ریال از طریق سود انباشته‌ و اندوخته‌ها و صرف سهام بوده است
همچنین در سه ماه نخست امسال حقیقی‌ها ۹۹ هزار و ۱۳۴ میلیارد ریال(۶۵درصد) و حقوقی‌ها ۵۳هزار و ۵۴۰ میلیارد ریال(۳۵ درصد) سهم و حق تقدم در بورس خریداری کرده‌اند و در مقابل حقیقی‌ها ۱۰۲هزار و ۴۱۳میلیارد ریال(۶۷ درصد) و حقوقی‌ها ۵۰ هزار و ۲۶۱میلیارد ریال(۳۳درصد) سهم و حق تقدم در بورس فروخته اند.
بر اساس این گزارش؛ در سه ماه گذشته تعداد ۲۵میلیون و ۴۹۵هزار و ۳۲۴برگه اوراق مشارکت به ارزش ۲۵هزار و ۱۳۱میلیارد ریال دادوستد شد که نسبت به مدت مشابه سال ۹۴ از نظر تعداد و ارزش به ترتیب ۲۲۹و ۲۲۴درصد رشد داشته است.
در بازار اوراق اختیار فروش تبعی نیز در سه ماهه نخست امسال بیش از ۶ میلیون اوراق به ارزش ۵۰ میلیون ریال معامله شده است.

شاخص ترین ویژگی های من سخت کوشی ،تلاش با هدف و عشق به کارآفرینی است.

مطالب مشابه

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا
آموزش های رایگان حسابداری
آموزش مفاهیم حسابداری بصورت کاربردی و عملی
قوانین و مقررات
جدیدترین قوانین و بخشنامه های مالیاتی
دوره های آنلاین
آموزش های حرفه ای و کاربردی، ورود به بازارکار
رویدادهای ویژه
مهمترین اخبار و رویدادهای ویژه مرتبط با حسابداری