تبلیغات

افزایش ۰٫۳ درصدی شاخص بهای تولیدکننده در خرداد امسال

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از روابط عمومی بانک مرکزی، خلاصه نتایج به‌دست آمده از شاخص بهای تولیدکننده در ایران بر اساس سال پایه (۱۰۰=۱۳۹۰) نشان می دهد این شاخص در خرداد ماه ۱۳۹۵ نسبت به ماه مشابه سال قبل معادل ۱٫۶ درصد افزایش داشته است.

همچنین شاخص بهای تولیدکننده در ایران در دوازده ماه منتهی به خرداد ماه ۱۳۹۵ نسبت به دوازده ماه منتهی به خرداد ماه ۱۳۹۴ به‌ میزان ۳٫۸ درصد افزایش نشان می‌‌دهد.

** تغییرات یک ماهه
این بررسی نشان می دهد گروه های کشاورزی، جنگلداری و ماهیگیری ۰٫۷ درصد، ساخت (صنعت) ۰٫۳ درصد، هتل و رستوران ۰٫۵ درصد، اطلاعات و ارتباطات ۰٫۱ درصد، آموزش ۰٫۲ درصد، بهداشت و مددکاری اجتماعی ۱٫۱ درصد و سایر فعالیت های عمومی، اجتماعی و شخصی ۱٫۳ درصد افزایش را در خردادماه نسبت به ماه قبل از آن تجربه کردند.
همچنین شاخص بهای تولیدکننده در خرداد ماه نسبت به ماه قبل از آن در گروه حمل و نقل و انبارداری ۰٫۶ درصد کاهش داشته و گروه خدمات نیز بدون تغییر بوده است.

** تغییرات سالانه
شاخص بهای تولیدکننده در خرداد ماه امسال نسبت به ماه مشابه سال قبل نشان می دهد گروه کشاورزی، جنگلداری و ماهیگیری ۱٫۴ درصد و ساخت (صنعت) ۱٫۵ درصد کاهش را تجربه کرده اند اما بقیه گروه ها با افزایش رو به رو شدند.
براین اساس گروه حمل و نقل و انبار داری ۴٫۸ درصد، هتل و رستوران ۱۰٫۸ درصد، اطلاعات و ارتباطات ۱۰٫۵ درصد، آموزش ۲۱٫۴ درصد، بهداشت و مددکاری اجتماعی ۱۲٫۹ درصد، سایر فعالیت های خدمات عمومی، اجتماعی و شخصی ۱۳٫۷ درصد و بخش خدمات ۸٫۸ درصد افزایش داشتند.

شاخص ترین ویژگی های من سخت کوشی ،تلاش با هدف و عشق به کارآفرینی است.

مطالب مشابه

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا
آموزش های رایگان حسابداری
آموزش مفاهیم حسابداری بصورت کاربردی و عملی
قوانین و مقررات
جدیدترین قوانین و بخشنامه های مالیاتی
دوره های آنلاین
آموزش های حرفه ای و کاربردی، ورود به بازارکار
رویدادهای ویژه
مهمترین اخبار و رویدادهای ویژه مرتبط با حسابداری