تبلیغات

بازار سرمایه تهران به عضویت فدراسیون جهانی بورس پذیرفته شد

بورس

به گزارش ایرنا به نقل از بورس اوراق بهادار تهران، حسن قالیباف اصل افزود: مدیر عامل فدراسیون جهانی بورس ها در نامه خود، عضویت بورس تهران (به شکل وابسته) تایید شده و اعلام داشت، پس از احراز عضویت کامل سازمان بورس و اوراق بهادار در سازمان بین المللی کمیسیون های اوراق بهادار (IOSCO) امکان عضویت کامل بورس تهران در این فدراسیون جهانی فراهم می شود.

قالیباف اصل افزود: فدراسیون جهانی بورس ها بالاترین نهاد در صنعت اوراق بهادار است و فدراسیون جهانی بورس ها با حدود ۱۰۰ عضو، به عنوان بالاترین و معتبرترین نهاد در صنعت اوراق بهادار، تمامی جنبه های داد و ستد اوراق بهادار را از لحاظ فنی، تجاری، حقوقی و اقتصادی مورد توجه قرار می دهد.
وی اضافه کرد: سال های فعالیت فدراسیون جهانی بورس، مطالعات گسترده ای بر روی خود انتظامی، نقد شوندگی، تنوع ابزار معاملاتی و روش داد و ستد اوراق بهادار و سایر موارد انجام داده است که نتایج این مطالعات در اختیار اعضا قرار می گیرد.
مدیرعامل بورس تهران گفت: رویداد مهم مزبور، امکان مشاهده و تطبیق اطلاعات و شاخص های بورس تهران با سایر بورس های بین المللی فراهم می شود و سرمایه گذاران بین المللی، به بورس تهران به عنوان یک گزینه رقیب با سایر بورس های بین المللی توجه خواهند کرد.
وی اضافه کرد: حضور در نشست های سالانه و کارگروه های مختلف و ارتقا استانداردهای بین المللی از دیگر دستاوردهای این عضویت است.
به گزارش ایرنا، فدراسیون جهانی بورس * سازمان بین المللی اوراق بهادار است که وظیفه سازماندهی و ارتباط بین بازارهای بورس و سهام در کشورهای مختلف را بر عهده دارد.
پیشتر بورس های کالای ایران و پاکستان با هدف گسترش تعاملات در بخش بازارهای کالایی، تفاهمنامه همکاری امضا کردند.
امضای تفاهمنامه یاد شده بین دو کشور افزون بر تبادل تجربیات در بخش عرضه محصولات در بورس، در زمینه معاملات کالا به صورت فیزیکی و اوراق بهادار مبتنی بر کالاها، همکاری می کنند.

* (World Federation of Exchanges )

شاخص ترین ویژگی های من سخت کوشی ،تلاش با هدف و عشق به کارآفرینی است.

مطالب مشابه

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا
آموزش های رایگان حسابداری
آموزش مفاهیم حسابداری بصورت کاربردی و عملی
قوانین و مقررات
جدیدترین قوانین و بخشنامه های مالیاتی
دوره های آنلاین
آموزش های حرفه ای و کاربردی، ورود به بازارکار
رویدادهای ویژه
مهمترین اخبار و رویدادهای ویژه مرتبط با حسابداری