چرا وبسایت چابک بخش استخدام حسابداری یا بازارکار حسابداری را راه اندازی نمود.؟با این همه وبسایت هایی که در زمینه بازارکار و درج آگهی های استخدام وجود دارد،چه لزومی داشت تا ما هم بخش بازارکار را فعال کنیم؟در یک نگاه ساده شاید فورا به ذهن خطور کند که ما به خاطر افزایش بازدیدکننده سایت می خواهیم این بخش را داشته باشیم و یا اینکه با این همه سایت ها و کانال هایی که در زمینه آگهی های استخدام و استخدامی های کشوری فعال هستند ،بخش بازار کار در وبسایت چابک یک کار تکراری به حساب آید.

مهمترین دلیل راه اندازی بخش بازار کار حسابداری در وبسایت چابک،ارائه آگهی های استخدامی تخصصی و کنترل شده به کارجویان رشته های حسابداری و مالی می باشد.

 وقتی با کارجویان حسابداری مواجه می شویم و یا با فارغ التحصیلان دانشگاهی برخورد می کنیم،یکی از مهمترین نگرانی که آنها دارند این است که “ آیا یک شغل مناسب که آینده مرا تضمین کند پیدا می کنم یا خیر” و همین فکر استرس های بسیار زیادی را به آنها تحمیل می کند.این نگرانی مختص فارغ التحصیلان همه رشته های دانشگاهی در ایران می باشد و نگرانی به جا و به حقی هم می باشد.

ریشه نگرانی از آینده شغلی از کجا نشات می گیرد؟

تمامی رشته های دانشگاهی دارای اهمیت و ارزش بالایی می باشند و افرادی که در این رشته ها تحصیل می کنند با توجه به تخصص هایی که کسب می کنند و زمانی را که صرف تحصیل آن رشته می کنند، شایسته کسب یه شغل مناسب و آبرومند می باشند ولی باید قبول داشته باشیم که بازار کار یا شرایط استخدام برای برخی از رشته ها بسیار متفاوت می باشد آن هم به دلیل نیاز شدید بازار کار به این گونه از رشته هاست.مثلا شرایط بازار کار در کشور ما برای رشته هایی همانند مهندسی کامپیوتر با گرایش نرم افزار یا رشته حسابداری با بازار کار رشته فلسفه و کشاورزی قابل مقایسه نیست و آگهی های استخدام برای رشته های مهندسی نرم افزار و حسابداری بسیار گسترده می باشد.این شرایط فقط ویژه کشور جمهوری اسلامی ایران نیست و تقریبا در تمامی کشورهای دنیا  با شدت و ضغف مصداق دارد.

نکته اساسی که در این مقاله به دنبال آن هستیم این هست که چرا فارغ التحصیلان رشته های پرمتقاضی نگران آینده کاری خود هستندو این نگرانی در بدو شروع کار بسیار زیاد هست.چرا؟

اگر فارغ التحصیلان رشته هایی که بازار کار کمی دارند نگران باشند حق دارند،هر چند که به نظر من، این حق را نداشته و باید در جهت افزایش تخصص خود گام برداشته و تلاش خود را بیشتر کنند تا به شغل مورد نظر خود دست یابند ولی چرا فارغ التحصیلان رشته های پرکاربرد نگرانی دارند و این نگرانی از کجا نشات می گیرد.

شما چی فکر می کنید.!!!!

شما وقتی با خود تنها هستید و به خودتان فکر می کنید ابهامات و نگرانی های را دارید که برخی از آنها را در زیر برایتان می شمارم:

  • من اطلاعات کافی ندارم و دانش حسابداری من به اندازه کافی نیست
  • من که به قوانین و مقررات مالیاتی آگاهی ندارم
  • من با هیچ زبان خارجی آشنایی ندارم و ای کاش به یکی از این زبان ها مسلط بودم
  • من که به سیستم های حسابداری آشنایی ندارم و استخدام شدن نیاز به آشنایی با یکی از این سیستم ها دارد
  • کارفرماها نیاز به حسابدار با تجربه دارند و من که تجربه ای ندارم
  • اگه استخدام بشوم و از پس کار بر نیایم چه اتفاقی برایم خواهد افتاد
  • این جایی که قصد استخدام من را دارند اسناد تضمین می خواهند. این تضمین را بدهم یا نه.برایم دردسر نشود.
  • …..

تمامی مواردی را که برای شما شمردم بخشی از دلهره ها و نگرانی های فارغ التحصیلان دانشگاهی برای ورود به بازار کار می باشد ولی تمامی این موارد قابل حل بوده و شما با قدری صرف زمان و دریافت آموزش های مورد نیاز می توانید بر این نگرانی ها غلبه کنید.

ولی مهمترین نگرانی زمانی پررنگ می شود که شما به اندازه کافی تخصص دارید ولی شناسایی آگهی های استخدام نیاز به تخصص و تجربه دارد.گاهی وقت ها کارجویانی را مشاهده می کنیم که از دانشگاههای مطرح کشور فارغ التحصیل شده و تجربه و تخصص مناسبی هم دارند ولی به دلیل اینکه در استخدام خود حساس نبوده و ذره بینی رفتار نکرده اند،در شرکت هایی استخدام شده اند که فقط از آنها سوء استفاده شده و در نهایت هم بعد از گذشت چند سال به طرز ناگواری جدا شده اند و همین مساله تاثیر بدی بر روحیه آنها گذاشته است. و تقریبا مار گزیده شده اند و از همه آگهی ها واهمه دارند و انتخاب برای آنها دشوار می گردد و به همین دلیل از این طرف بوم میفتند و استخدامی های مناسبی را از دست می دهند.

۱۵ سال ارتباط ما با جامعه کارجویان و فارغ التحصیلان رشته های حسابداری و مالی و ارتباط گسترده با شرکتها اعم از دولتی و خصوصی این تجربه را به ما داده تا  آگهی های سره  را از ناسره تشخیص داده و به شما آگهی هایی را پیشنهاد کنیم که خطای کمتری دارند و می توانید به آنها بیشتر اعتماد کنید.هر چند که  صد در صد نتوانید نیست  ولی درصد خطای این نوع آگهی ها بسیار کمتر خواهد بود.

لطفا بخش آگهی های ویژه استخدام حسابدار سایت چابک را جدی بگیرید.

بیکار بمانید ولی آگهی های سطح پایین را حتی باز هم نکنید!!!

دوست عزیز ،بیکار بمان ولی وارد فضاهای کاری پر ریسک نشو.خیلی از شاغلان و کسانی که با من در ارتباط هستند به من پیغام می دهند که با کارفرمای خود با مشکل مواجه شده اند و چون به کارفرمای خود سفته داده اند هیچ کاری نمی توانند بکنند و دستشان به جایی بند نیست و حقوق خودشان را نمی توانند دریافت کنند.

سوال اساسی اینجاست که چرا باید یک حسابدار برای استخدام در یک شرکت به اصطلاح عامیانه زیر پله ای،باید سفته به عنوان تضمین بدهد.

رفتارها و اتفاقاتی که بعد از جدایی شما از یک شرکت ممکن است اتفاق بیفتد باعث دلزدگی و ترس شما از بازار کار خواهد شد.لذا تا زمانی که کارفرمای خود را مورد ارزیابی قرار نداده اید هیچ سند و تضمینی را ارائه نکنید.

در پایان یک بار دیگر تاکید می کنیم که آگهی های استخدام معتبر را پیگیری نموده و با افزایش سطح سواد مالی و حسابداری و تخصص های جانبی خود،به دنبال کسب شغل در شرکت های معتبر باشید.


به این مطلب امتیاز بدهید:
استخدام حسابداری و بازار کار چابک/گزینش اولیه آگهی های استخدام حوزه حسابداری
امتیاز دوره 60%
میانگین امتیاز3 تعداد رای 12