تبلیغات

موافقت نمایندگان با اصلاح قانون بودجه ۹۵/ محجوب: کارفرمایان قادر به پرداخت سهم حق بیمه خود نیستند

 نمایندگان مجلس با یک فوریت لایحه اصلاح قانون بودجه ۹۵ موافقت کردند.

نمایندگان در جلسه علنی امروز (سه شنبه ۱۵ تیر ماه) مجلس شورای اسلامی با ۱۴۲ رأی موافق، ۷۱ رأی مخالف و ۱۲ رأی ممتنع از مجموع ۲۴۸ نماینده حاضر در جلسه با یک فوریت لایحه اصلاح قانون بودجه ۹۵ موافقت کردند.

است علیرضا محجوب در مخالفت با یک فوریت لایحه اصلاح قانون بودجه ۹۵ گفت: با توجه به اینکه در شرایط فعلی برخی از درآمدها وصول نشده، رسیدگی به این لوایح و اصلاحیه ها که منابع آن باید از محل خزانه عمومی انجام شود در حال حاضر امکان پذیر نیست.

نماینده مردم تهران در مجلس افزود: متاسفانه در حال حاضر کسب و کار بسیاری از افراد رونق نداشته و افراد قدرت پرداخت معوقات خود را ندارند بنابراین بودجه فعلی امکان تحقق نداشته و بررسی این موضوع با قید فوریت امکان پذیر نیست لذا نیازمند بررسی دقیق تر و مفصل تر در این زمینه خواهیم بود.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه صندوق تامین اجتماعی در حال حاضر دارای مشکلات بسیاری است و کارفرمایان قادر به پرداخت سهم حق بیمه خود نیستند بهتر است در حال حاضر به رفع مشکلات این صندوق توجه شود.

محجوب با اشاره به اینکه تأمین اجتماعی ۳۹ میلیون بیمه شده و ۳ میلیون مستمری بگیر دارد، تاکید کرد: دولت بزرگترین بدهکار به تأمین اجتماعی است و این صندوق نمی تواند شرایط فعلی را تحمل کند.

در ادامه محمدحسین فرهنگی به عنوان موافق یک فوریت این لایحه گفت: اگر دو فوریت مطرح بود دلایل مخالفت خود را بیان می کردم زیرا در ماده واحده اصلاح قانون بودجه تصمیمات بحث برانگیزی مطرح شده است و نمی توان موضوعات مهم را با عجله تصویب کرد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس افزود: اما یک فوریت این لایحه قابل بررسی و تصویب است چرا که در غیر این صورت و عدم تعیین تکلیف این موضوع دولت را در پرداخت حقوق ها و دستمزدها دچار مشکل می کند بنابراین باید طبق ماده ۱۶۰ آیین نامه طرح ها و لوایح را با قید فوریت و با اولویت بررسی کرد.

شاخص ترین ویژگی های من سخت کوشی ،تلاش با هدف و عشق به کارآفرینی است.

مطالب مشابه

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا
آموزش های رایگان حسابداری
آموزش مفاهیم حسابداری بصورت کاربردی و عملی
قوانین و مقررات
جدیدترین قوانین و بخشنامه های مالیاتی
دوره های آنلاین
آموزش های حرفه ای و کاربردی، ورود به بازارکار
رویدادهای ویژه
مهمترین اخبار و رویدادهای ویژه مرتبط با حسابداری