تبلیغات

مدیرعامل بیمه تعاون: بیمه های خصوصی از فضای پسابرجام بهتر بهره می برند

«حمیدرضا کاوه» امروز (شنبه) در نشست با مدیران این شرکت عنوان کرد: به طور یقین صنعت بیمه همانند هر فعالیت صنعتی و اقتصادی دیگر در بستر ارتباطات بین الملی با شکوفایی بیشتری روبرو می شود.
کاوه در این باره به شرایط روش های جدید فعالیت بیمه ای، تکنیک های جدید محاسبات فنی و عملیات اکچوئری، آموزش استاد و دانشجو، ارزیابی خسارت و ارزیابی ریسک برای تعدیل آثار زیانبار حوادث یا پیشگیری از وقوع ریسک ها همسو با یک ارتباط بین الملی اشاره کرد.
وی درباره تاثیر بهره مندی از سوئیفت بر صنعت بیمه افزود: هر چه عملیات بانکی آسان تر باشد زمینه دریافت و پرداخت و انتقال پول در شرکت های بیمه راحت تر صورت می گیرد.
به گفته کاوه، باز شدن سوئیفت به نقل و انتقال سریع و آسان پول هنگام دریافت حق بیمه، بازگرداندن سهم مبالغ خسارت بیمه گران اتکایی و پرداخت هزینه های کارشناسی در ارزیابی ریسک و خسارت کمک قابل توجهی می کند.
مدیرعامل بیمه تعاون افزود: فعالیت بیمه ای برپایه انتقال ریسک استوار است و در این بین تفاوتی میان انتقال ریسک به یک شرکت بیمه ای داخلی یا توزیع جهانی ریسک تحت عنوان بیمه اتکایی وجود ندارد. بر همین اساس معتقدم تحریم های موجب حبس انبوهی از ریسک ها در داخل کشور شد و هزینه های زیادی به اقتصاد کشور تحمیل کرد.
وی اضافه کرد: البته برای جبران آثار زیانبار این موضوع بر اقتصاد کشور تصمیم هایی گرفته شد اما نباید فراموش کرد در این سال ها خسارت های انبوه سرمایه ملی جبران شده است.
مدیرعامل بیمه تعاون تاکید کرد نوع ساختار مالی و عملیاتی سه حوزه بورس، بانک و بیمه با یکدیگرمتفاوت است و نباید آنها را با یکدیگر برابر بدانیم.
به گفته وی، این سه نهاد مالی ضلع های مثلث یک فعالیت پولی- مالی درکشور را تشکیل می دهند و آن را تقویت و حمایت می کنند تا به رونق اقتصادی، تولید و سرمایه گذاری بینجامد.
مدیرعامل بیمه تعاون درباره ویژگی های صنعت بیمه اعلام کرد جایگاه این صنعت به طور کامل حمایتی است و نرخ های یک بر ۱۰ هزار داریم؛ یعنی سرمایه ای که زیر پوشش قرار می گیرد یک ده هزارم آن دریافت می شود و طبیعی است در این حالت صنعت بیمه کوچک تر از مجموع عملیات بانکی به نظر بیاید.
به گفته کاوه، اندازه گیری حداکثر خسارت ممکن (MPL) در صنعت بیمه نشان می دهد این صنعت در مقایسه با صنایع بورس و بانک به هیچ وجه فعالیت کمتری در بخش پولی و مالی اقتصاد کلان کشور ندارد و حتی تاثیرگذارتر از این دو نهاد است.
شامگاه بیست و ششم دی ماه ۱۳۹۴ با انتشار گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره انجام تعهدات هسته ای ایران در برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، اجرای تعهدات طرف مقابل (گروه ۱+۵) یعنی روند لغو تحریم های هسته ای غرب علیه تهران آغاز شد.
اقتصام**۲۰۲۵**۱۹۶۱

انتهای پیام /*

شاخص ترین ویژگی های من سخت کوشی ،تلاش با هدف و عشق به کارآفرینی است.

مطالب مشابه

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا
آموزش های رایگان حسابداری
آموزش مفاهیم حسابداری بصورت کاربردی و عملی
قوانین و مقررات
جدیدترین قوانین و بخشنامه های مالیاتی
دوره های آنلاین
آموزش های حرفه ای و کاربردی، ورود به بازارکار
رویدادهای ویژه
مهمترین اخبار و رویدادهای ویژه مرتبط با حسابداری