به گزارش ایرنا از روابط عمومی بانک مسکن ، با موافقت هیات مدیره بانک مسکن و تغییر ضریب اقساط تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم این بانک از سه درصد به پنج درصد ، مشتریان بانک با انتخاب روش پلکانی سالانه به جای روش قسط ثابت برای باز پرداخت تسهیلات ۸۰۰میلیون ریالی خرید خانه در شهر تهران ، از این پس به جای مبلغ حدود ۱۰میلیون و ۳۰هزار ریال در سال اول، ماهانه حدود هشت میلیون و ۵۰هزار ریال به عنوان قسط پرداخت می کنند که در سال دوم و بعد از آن هرساله پنج درصد به مبالغ اقساط افزوده می شود.
بر اساس این گزارش، با تغییر این ضریب در روش پلکانی سالانه جدید (ضریب پنج درصد) نسبت به روش پلکانی سالانه قدیم(ضریب سه درصد)، میزان اقساط سال اول با ۹درصد کاهش به هشت میلیون و ۵۰هزار ریال رسید.
مشتریان بانک مسکن در زمان انتخاب روش بازپرداخت اقساط تسهیلات خود علاوه بر روش های تقسیط ساده و پلکانی سالانه می توانند روش پلکانی چهارساله را نیز انتخاب کنند.
بر این اساس در روش پلکانی چهارساله مبلغ اقساط در چهار سال نخست، ۸ میلیون و ۷۱۰ هزار ریال بوده و هر چهارسال یک بار به میزان ۲۰درصد به اقساط آنها افزوده می شود.
به گزارش ایرنا، استفاده از روش تقسیط پلکانی سالانه جدید در تسهیلات پرداختی از محل امتیاز صندوق پس انداز مسکن یکم در تمامی مناطق شهری ( تهران، مراکز استان ها و شهرهای بالای ۲۰۰هزار نفر جمعیت و سایر شهرها) امکان پذیر شده است.
اقتصام**۱۱۰۸ **۱۵۶۱

انتهای پیام /*


به این مطلب امتیاز بدهید:
میزان اقساط در روش پلکانی سالانه بانک مسکن کاهش یافت
به این مطلب امتیاز دهید: