تبلیغات

اسکله رو – رو ریلی بندرامیرآباد تا پایان سال آماده بهره برداری می شود

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از پایگاه خبری مناطق آزاد، «علی خدمتگزار» گفت: این اسکله پس از بهره برداری به شبکه سراسری راه آهن وارد و به بندر امیرآباد وصل خواهد شد.
مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد گفت: بر اساس برنامه ریزی های به عمل آمده ظرف یک ماه آینده عملیات اجرایی اتصال اسکله به ریل راه آهن آغاز و پروژه تا پایان امسال برای بهره برداری آماده می شود.
خدمتگزار با بیان اینکه پیمانکار اجرای این پروژه نیز تعیین شده است، افزود: اعتبار لازم برای تامین هزینه های این پروژه از محل اعتبارات سازمان بنادر و دریانوردی تامین شده و اعتبارات مورد نیاز برای ادامه پروژه نیز در اختیار اداره بنادر و دریانوردی استان مازندران قرار گرفته است.
این مقام مسوول در استان مازندران افزود: با تحقق این مهم، تخلیه و بارگیری کالاها به طور مستقیم از طریق خط راه آهن بندر امیرآباد صورت خواهد گرفت.
وی گفت: با اجرایی شدن این پروژه بزرگ، سرعت تخلیه و بارگیری کالا در بندر امیرآباد از ۲۴ ساعت به سه ساعت تقلیل خواهد یافت.
مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد ادامه داد: یک کشتی سه هزار تنی می تواند در مدت سه ساعت همه بار خود را به داخل واگن های قطار باری تخلیه کند بنابراین شاهد ترانزیت مستقیم و بدون واسطه کالاها از منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد نیز خواهیم بود.
وی از توسعه سرمایه گذاری ها در منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد خبر داد و افزود: امسال شاهد خرید تجهیزات تخلیه و بارگیری در منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد به ارزش ۱۰۸ میلیارد ریال (۱۰ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان ) بوده ایم که این تجهیزات شهریور امسال و همزمان با هفته دولت در محوطه بندری رونمایی خواهند شد.
مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد، نقش سرمایه گذاری بخش خصوصی برای توسعه فعالیت های بندری در منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد را بسیار تاثیر گذار دانست.
وی سرمایه گذاری بخش خصوصی در ساخت کارخانه کاغذ سازی و کارخانه فولاد بندر امیرآباد را نمونه هایی از سرمایه گذاری های کلان توسط بخش خصوصی در منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد عنوان کرد.
خدمتگزار یکی از بخش های قابل توسعه سرمایه گذاران بخش خصوصی را توسعه صنعت گردشگری دریایی و ساحلی در منطقه ویژه اقتصادی بندر امیر آباد عنوان کرد.
وی گفت: هرچند به طور پراکنده شاهد حضور برخی سرمایه گذاران بخش خصوصی علاقه مند برای فعالیت در بخش گردشگری دریایی و ساحلی در بندر امیرآباد هستیم اما تاکنون پروژه ای در این راستا تحقق نیافته است.
مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد افزود: شاید مهمترین دلیل، تمایل نداشتن سرمایه گذاران بخش خصوصی برای ایجاد امکانات گردشگری دریایی و ساحلی در ساحل دریای خزر و نبود اطمینان از سوددهی سرمایه گذاری باشد جرا که این امر مستلزم سرمایه گذاری کلانی است که باید از سود دهی آن قبل از اجرای هر گونه پروژه ای مطمئن بود.
اقتصام **۱۰۷۰**۱۵۶۱

انتهای پیام /*

شاخص ترین ویژگی های من سخت کوشی ،تلاش با هدف و عشق به کارآفرینی است.

مطالب مشابه

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا
آموزش های رایگان حسابداری
آموزش مفاهیم حسابداری بصورت کاربردی و عملی
قوانین و مقررات
جدیدترین قوانین و بخشنامه های مالیاتی
دوره های آنلاین
آموزش های حرفه ای و کاربردی، ورود به بازارکار
رویدادهای ویژه
مهمترین اخبار و رویدادهای ویژه مرتبط با حسابداری