تبلیغات

ظرفیت موجود برای سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا فراهم است

به گزارش خبرنگار ایرنا، حسین چراغی روز یکشنبه طی نشستی با فرماندار آستارا افزود: نگاه ما به بنادر گیلان نگاه متوازنی است.
وی با اشاره به اینکه بنادر با توجه به پتانسیل های موجود بایستی پاسخگوی نیازهای مردم منطقه باشند ، اضافه کرد: بندر آستارا به سبب نزدیکی به کشورهای آسیای میانه و قفقاز در تسهیل بخشی به مبادلات تجاری نقش موثری را می تواند ایفا کند.
وی با بیان اینکه راه اندازی بندر چمخاله را نیز به صورت جدی پیگیر هستیم ، خاطرنشان کرد: توسعه متوازن نیازمند همکاری تمامی دستگاه های متولی است تا بتوان دغدغه های تجارت و حمل و نقل دریایی را پوشش داد.
چراغی با اشاره به اینکه لایروبی بندر آستارا در سال جاری طی مدت زمان ۴۵ روز انجام شد ، بیان کرد: هم اینک عرض کانال بندر آستارا به لحاظ آبخور از ۲۵ متر به ۵۰ متر افزایش یافته است که این امر ایمنی ورود کشتی ها را بالا برد.
وی افزود: همچنین پس از انجام فعالیت لایروب عمق اسکله آستارا نیز از سه متر و ۸۰ سانتیمتر به چهار متر و ۲۰ سانتیمتر افزایش یافت.
وی با اشاره به استقرار دو کشتی شش هزار تنی در سال جاری در بندر آستارا ، گفت: آمار تخلیه و بارگیری کالا در فروردین ماه سال جاری در بندر آستارا در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۶۴ درصد منفی بود که این کاهش را در تیرماه به مثبت پنج درصد رساندیم.
چراغی خاطرنشان کرد: زون بندی اولیه بندر آستارا انجام شده است و در آن جایگاه انبار ، اسکله و نیز جایگاه های تولیدی مشخص شده است.
وی از پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصدی فاز دوم بندر آستارا خبر داد و بیان کرد: افتتاح اسکله دوم و دو انبار سرپوشیده به مساحت شش هزار متر مربع را در هفته دولت شاهد خواهیم بود.
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان از مشخص شدن مسیر مجزا برای نیروی دریایی و نیز یگان حفاظت آبزیان در محدوده بندر اشاره کرد و گفت: فعال شدن کد منطقه ویژه اقتصادی ، استقرار بخش اداری و نمایندگی گذرنامه را به صورت جدی پیگیر هستیم که در حداقل زمان ممکن عملیاتی می شود.
در جلسه هفدهم اسفندماه ۱۳۹۳ هیأت وزیران و به پیشنهاد دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری – صنعتی و ویژه اقتصادی و اداره مناطق ویژه اقتصادی جمهوری اسلامی ایران مصوب ۱۳۸۴ ، ایجاد منطقه ویژه اقتصادی آستارا به تصویب رسید.
در این جلسه دستور ایجاد منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا در استان گیلان با حوزه فعالیت های دریایی، بندری ، صنایع و خدمات وابسته و لجستیکی و ایجاد ارزش افزوده تصویب و توسط اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری ابلاغ شد.
منطقه ویژه اقتصادی آستارا در ۶۱ هکتار محدوده بندر چند منظوره آستارا در خشکی و شاخه های موج شکن دریایی آن اجرایی شود.
شهرستان ۸۶ هزار نفری آستارا در ۲۰۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان و در جوار مرزهای جمهوری آذربایجان واقع شده و بندر این شهرستان از فروردین ماه سال ۹۲ فعالیت خود را به طور رسمی آغاز کرده است.
۷۱۰۵/۶۰۷۰

انتهای پیام /*

شاخص ترین ویژگی های من سخت کوشی ،تلاش با هدف و عشق به کارآفرینی است.

مطالب مشابه

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا
آموزش های رایگان حسابداری
آموزش مفاهیم حسابداری بصورت کاربردی و عملی
قوانین و مقررات
جدیدترین قوانین و بخشنامه های مالیاتی
دوره های آنلاین
آموزش های حرفه ای و کاربردی، ورود به بازارکار
رویدادهای ویژه
مهمترین اخبار و رویدادهای ویژه مرتبط با حسابداری