تبلیغات

فرماندار: آستارا و زیرساخت های بندر در دولت یازدهم توسعه یافته است

به گزارش خبرنگار ایرنا سیروس شفقی عصر یکشنبه در جمع مدیرکل و کارکنان بنادر و دریانوردی گیلان و اداره کل گمرک آستارا گفت: از زمان استقرار دولت تدبیر و امید به سبب نگاه ویژه دولت به توسعه اقتصادی ، آمار تخلیه و بارگیری بندر آستارا قابل مقایسه با زمان پیش از استقرار دولت یازدهم نیست.
وی افزود: بندر آستارا با دارا بودن یک پست اسکله در مدت زمان کوتاه از فعالیت خود توانسته به یک بندر مجهز و فعال تبدیل شود.
شفقی اضافه کرد: در حالی که اکثر بنادر شمال کشور در زمینه تخلیه و بارگیری کالا روند نزولی را در سال گذشته طی می کردند ، بندر آستارا با یک جهش روبه بالا در یک دوره زمانی در سال ۹۴ ظرفیت ها و پتانسیل حقیقی خود را نشان داده و گوی سبقت را در زمینه تخلیه و بارگیری کالا از سایر بنادر شمال کشور ربود.
وی خواستار انتقال جرثقیل ۱۰۰ تنی به بندر آستارا و نیز تسطیح ۲۰ هکتار محدوده بندر شد و بیان کرد: استقرار دایره مهاجرت و گذرنامه نیز برای تسهیل در روند فعالیت های منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا ضرورت دارد.
شفقی در بخش دیگر سخنان خود به پیگیری گمرک در راستای راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا اشاره کرد و توضیح داد: تبدیل رویه عادی بندر به رویه ویژه و استقرار تجهیزات و امور اداری در این منطقه باید تسریع یابد.
فرماندار آستارا با اشاره به اینکه فاز دوم اسکله آستارا در هفته دولت به بهره برداری می رسد ، گفت: با افتتاح فاز دوم بندر می توان قدم های مهمی را در زمینه توسعه صادرات و واردات دریایی برداشت.
بندر چند منظوره آستارا به عنوان نخستین بندر بخش خصوصی کشور بر اساس اعلام کارشناسان حوزه حمل و نقل ، نزدیک ترین و مقرون به صرفه ترین مسیر و حلقه اتصال تجارت و ترانزیت کالا بین سه قاره آسیا، آفریقا و اروپاست.
این بندر چند منظوره برای تخلیه و بارگیری کشتی های دو هزار و ۵۰۰ تنی پیش بینی شده و پس از تکمیل، ظرفیت پذیرای همزمان پنج کشتی در پنج اسکله اختصاصی خود را دارد.
این واحد بندری در استان گیلان به ظرفیت نهایی سه میلیون و ۵۰۰ هزار تن تخلیه و بارگیری سالانه کالا پیش بینی و طراحی شده که یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن آن با یک اسکله اختصاصی مربوط به تخلیه و بارگیری سوخت و مواد نفتی خواهد بود و دو میلیون تن دیگر نیز به تخلیه و بارگیری سایر کالاها اختصاص می یابد.
این بندر در فضای ۶۰ هکتاری احداث شده و در سال گذشته با پهلوگیری ۱۰۵ فروند کشتی ، ۱۹۷ هزار و ۶۷۱ تن کالا در بندر آستارا تخلیه و بارگیری شد.
۷۱۰۵/۲۰۰۷

انتهای پیام /*

شاخص ترین ویژگی های من سخت کوشی ،تلاش با هدف و عشق به کارآفرینی است.

مطالب مشابه

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا
آموزش های رایگان حسابداری
آموزش مفاهیم حسابداری بصورت کاربردی و عملی
قوانین و مقررات
جدیدترین قوانین و بخشنامه های مالیاتی
دوره های آنلاین
آموزش های حرفه ای و کاربردی، ورود به بازارکار
رویدادهای ویژه
مهمترین اخبار و رویدادهای ویژه مرتبط با حسابداری