تبلیغات

مهران از ظرفیت مناسبی برای تبدیل شدن به قطب اقتصادی برخوردار است

احمد جمالوندی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: با توجه به ۴۳۰ کیلومتر مرز مشترک استان با کشور عراق که از امنیت و کوتاهی مسافت تا مرکز عراق برخوردار است و انجام سالانه میلیون ها دلار صادرات می توان با تبدیل شدن مهران به منطقه آزاد تجاری به عنوان یک شهرستان اقتصادی از آن یاد کرد.
وی توضیح داد: اکنون زیر ساخت های مناسب این شهرستان در زمینه راه نیز فراهم است که با بهره مندی از آب سامانه گرمسیری و مهیا بودن شرایط مناسب برای تردد زائران عتبات عالیات و ایجاد زیر ساخت های گردشگری می تواند به قطب اقتصادی استان ایلام مبدل شود.
وی تاکید کرد: شهرستان مرزی مهران دارای قابلیت ها و ظرفیت های بسیار بالایی است که باید مورد توجه قرار گیرد تا به عنوان کلید طلایی توسعه استان مورد استفاده قرار گیرد.
وی ابراز امیدواری کرد که با تصویب نهایی منطقه آزاد تجاری مهران این شهرستان بتواند توانمندی های خود در زمینه اقتصادی، گردشگری، توسعه روابط خارجی و …را بیشتر به کشور معرفی کند.
جمالوندی گفت: بدون شک استقرار شرکت های خارجی در منطقه آزاد تجاری مهران و حضور سرمایه گذاران متعدد و رونق تجارت خارجی نقش مهمی در حفظ امنیت منطقه، افزایش صادرات و واردات و شکوفایی منطقه داشته باشد.
شهرستان مرزی مهران در فاصله ۸۵ کیلومتری مرکز استان ایلام است.
۷۱۷۷/۶۰۳۴

انتهای پیام /*

شاخص ترین ویژگی های من سخت کوشی ،تلاش با هدف و عشق به کارآفرینی است.

مطالب مشابه

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا
آموزش های رایگان حسابداری
آموزش مفاهیم حسابداری بصورت کاربردی و عملی
قوانین و مقررات
جدیدترین قوانین و بخشنامه های مالیاتی
دوره های آنلاین
آموزش های حرفه ای و کاربردی، ورود به بازارکار
رویدادهای ویژه
مهمترین اخبار و رویدادهای ویژه مرتبط با حسابداری