تبلیغات

تولید ۲٫۹ میلیون تن گوشت مرغ در افق ۱۴۰۴

به گزارش ایرنا از وزارت جهادکشاورزی، حسن رکنی افزود: درحال حاضر سرانه تولید گوشت مرغ در کشور ۲۷ کیلوگرم است و قصد داریم در۱۰ سال آینده این عدد را به ۳۲٫۵ کیلوگرم برسانیم.
وی سرانه تولید جهانی این محصول را ۱۵ کیلوگرم اعلام و پیش بینی کرد، امسال دو میلیون و ۱۷۹ هزار تن گوشت مرغ در کشور تولید شود.
معاون وزیر جهادکشاورزی درباره زیرساخت های افزایش تولید گفت، حدود ۵۰ درصد زیر ساخت ها را برای افزایش تولید گوشت مرغ داریم، از این رو نیازی به ایجاد تاسیسات جدید نیست و فقط باید در زمینه بهسازی و نوسازی واحدهای تولیدی اقدام کنیم.
وی ایجاد زنجیره های تولید و استقرار سیستم اتوماسیون در واحدهای تولیدی را ضروری خواند و گفت: تراکم واحد سطح با بهبود پرورش، افزایش می یابد.
رکنی با بیان این که در حال حاضر ضریب تبدیل مرغ ۲٫۱ است، تصریح کرد: به دنبال آن هستیم که ضریب تبدیل را در برنامه ۱۰ ساله به ۱٫۷ برسانیم.
وی ارتقای استانداردهای کشتارگاه های مرغ را از الزام های برنامه افزایش تولید این محصول عنوان کرد و گفت: از کل ۵۰۰ کشتارگاه مرغ موجود، کمتر از ۲۰ کشتارگاه، استاندارد است.
رکنی در همین حال استفاده از دستاوردهای اصلاح نژادی را یکی از راهکارهای افزایش تولید مرغ عنوان و بر ایجاد زمینه های صادراتی این محصول تاکید کرد.
وی در مورد سرانه تولید تخم مرغ نیز گفت، در افق ۱۴۰۴ سرانه تولید تخم مرغ ۱۵ کیلو گرم پیش بینی شده است.
معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی، سرانه تولید جهانی تخم مرغ را ۹٫۵ کیلوگرم عنوان کرد.
وی گفت: انتظار داریم امسال ۹۵۰ هزار تن تخم مرغ در کشور تولید شود که در این صورت سرانه تولید به ۱۲ کیلوگرم می رسد.

** پیش بینی صادرات ۷۷ هزار تن گوشت مرغ در سال جاری
رکنی پیش بینی کرد: امسال ۷۷ هزار تن گوشت مرغ از کشور صادر شود.
وی صادرات جوجه یک روزه گوشتی را در سال ۱۳۹۵ حدود ۳۵ میلیون قطعه برآورد کرد و از برنامه افزایش این میزان صادرات به ۷۶ میلیون قطعه در ۱۰ سال آینده خبر داد و گفت: در دو ماه نخست امسال ۱۵ هزار تن گوشت مرغ و ۴٫۶ میلیون قطعه جوجه یکروزه صادر شده است.
وی اظهار داشت: صادرات هر یک از این محصولات در دو ماه نخست سال به ترتیب ۲۰ درصد و ۱۳ درصد از اهداف برنامه سال جاری را پوشش داده است.
وی درباره صادرات تخم مرغ گفت: پیش بینی صادرات تخم مرغ برای امسال ۶۰ هزار تن است و امیدواریم تا افق ۱۴۰۴ میزان صادرات این محصول به ۱۰۵ هزار تن برسد.
رکنی میزان صادرات تخم مرغ نطفه دار گوشتی در سال ۱۳۹۵ را ۲۶ میلیون عدد پیش بینی و اعلام کرد: در افق ۱۴۰۴ برای صادرات ۵۷ میلیون عدد تخم مرغ نطفه دار مرغ گوشتی برنامه ریزی کرده ایم.
اقتصام**۹۱۸۶ **۱۵۶۱

انتهای پیام /*

شاخص ترین ویژگی های من سخت کوشی ،تلاش با هدف و عشق به کارآفرینی است.

مطالب مشابه

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا
آموزش های رایگان حسابداری
آموزش مفاهیم حسابداری بصورت کاربردی و عملی
قوانین و مقررات
جدیدترین قوانین و بخشنامه های مالیاتی
دوره های آنلاین
آموزش های حرفه ای و کاربردی، ورود به بازارکار
رویدادهای ویژه
مهمترین اخبار و رویدادهای ویژه مرتبط با حسابداری