تبلیغات

ثبت نام یکهزار و ۱۴۰ واحدتولیدی گلستان برای دریافت تسهیلات حمایتی

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از استانداری، حسن صادقلو در هفدهمین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان با یادآوری افزایش تسهیلات حمایت از تولید در گلستان از ۴۲۱ میلیارد تومان به ۵۰۰میلیارد تومان، تصریح کرد: هویت فعالیت این کارگروه حذف هر مانع در مسیر اشتغال، رونق اقتصاد و افزایش تولید است و در این جهت همه بخش های استان باید در سال اقتصاد مقاومتی همکاری داشته باشند.
وی با تاکید بر تهیه گزارش هایی از وضعیت کنونی بنگاه های اقتصادی گفت: تهیه این گزارشات و مقایسه آن پس از اعطای تسهیلات می تواند تاثیر این وام ها را بر رونق چرخه صنعت و تولید نمایان سازد.
استاندار گلستان در این جلسه که مشکلات محیط زیستی شرکت کانسار خزر و شرکت هایی از جنس آن مورد بحث و بررسی قرار گرفت، یادآور شد: بر اساس مصوبه کارگروه ۶ ماه مهلت جهت اخذ استاندارهای لازم و رفع موانع محیط زیستی به این شرکت ها داده می شود تا بتوانند چرخه تولید را پایدار نگه دارند.
صادقلو در این کارگروه که مسائل بانکی ۲ بنگاه اقتصادی نیز مورد بررسی و تصمیم گیری قرار گرفت، گفت: بانک ها همکاری لازم را جهت استمهال، تقسیط و ارایه وام ۱۸ درصد به جای ۳۴ درصد داشته باشند، تا این واحد ها بتوانند با رونق تولید، اشتغالزایی لازم را فراهم کنند.
رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت گلستان نیز ازکسب رتبه سوم استان با رشد ۴۲/۵ درصدی رشد ارزش افزوده واحدهای با اشتغال بالای ۱۰ نفر در بخش صنعت در سال ۹۴ نسبت به سال قبل از آن خبر داد.
حسینقلی قوانلو گفت: بنا بر آمار اعلام شده از سوی مرکز ملی آمار ایران، گلستان در بخش رشد ارزش افزوده کارگاه های صنعتی با اشتغال بالای ۱۰ نفر از ۵۹۸ میلیارد تومان در سال ۹۳ به ۸۵۳ میلیارد تومان در سال ۹۴ رسید و با رشدی ۴۲/۵ درصدی در جایگاه سوم کشور در این بخش قرار گرفت و این درحالی است که بیشتر واحدهای صنعتی استان کوچک و متوسط هستند.
به گفته وی، گلستان در بخش صنایع بالای ۱۰ نفر اشتغال در جایگاه بیست و یکمین استان کشور قرار دارد.
وی با اشاره به توقف فعالیت ۱۲۴ واحد تولیدی استان در طول سه سال پایانی فعالیت دولت قبل نیزگفت: در دولت یازدهم نیز فعالیت ۴۰ واحد صنعتی استان با ۷۰۱ نفر اشتغال بدلیل مشکلات مختلف اقتصادی و تحریم ها متوقف شد.
قوانلو ادامه داد که از ۹۳ تاکنون ۴۰ واحد راکد استان با اشتغال ۷۹۶ نفر دوبار فعال شده است و در این مدت ۳۰۱ واحد صنعتی جدید با اشتغال چهار هزار و ۱۰۰ نفر از سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان گلستان پروانه بهره برداری دریافت کردند.
وی در خصوص مصوبات جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان نیز گفت: عمده مباحث این کارگروه در سال جدید ، پروژه رونق تولید است که نشست های آن به صورت هفتگی و با حضور استاندار برگزار می شود و تاکنون درخواست ۴۰۱ واحد و طرح صنعتی در این کارگروه به تصویب رسیده و به بانک های عامل معرفی شده اند که از این حیث گلستان، جایگاه ششم کشور را دارد.
به گفته قوانلو ، همچنین از مجموع واحدها و طرح های معرفی شده به بانک ها ۸۷ مورد جهت عقد قرارداد به شعب ارجاع شده اند و از این حیث گلستان در جایگاه دوم کشور قرار دارد و بر اساس آنچه در سامانه هماهنگ ثبت شده تسهیلات به یک واحد صنعتی پرداخت شده است.
رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان گلستان ابراز امیدواری کرد که کل تسهیلات این بسته حمایتی تا پایان مرداد ماه به دست واحدهای تولیدی برسد و تا پایان نیمه اول امسال شاهد رونق بخش تولید و افزایش اشتغال در استان باشیم.
در هفدهمین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان گلستان، ارایه تسهیلات به ۶۸ واحد و طرح صنعتی جدید تصویب و مقرر شد به بانک های عامل معرفی شوند.
۱۶۴۸

انتهای پیام /*

شاخص ترین ویژگی های من سخت کوشی ،تلاش با هدف و عشق به کارآفرینی است.

مطالب مشابه

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا
آموزش های رایگان حسابداری
آموزش مفاهیم حسابداری بصورت کاربردی و عملی
قوانین و مقررات
جدیدترین قوانین و بخشنامه های مالیاتی
دوره های آنلاین
آموزش های حرفه ای و کاربردی، ورود به بازارکار
رویدادهای ویژه
مهمترین اخبار و رویدادهای ویژه مرتبط با حسابداری