تبلیغات

رشد جابجایی محموله های بازرگانی در بزرگترین بندر تجاری کشور

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری مناطق آزاد، «ابراهیم ایدنی» با اشاره به عملکرد منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی از فرورین تا پایان خردادماه سال جاری افزود: در این مدت، در مجموع ۱۹مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان و میلیون و ۹۱۶ هزار و ۱۳۶ تن کالای نفتی و غیرنفتی در بزرگترین بندر تجاری ایران تخلیه و بارگیری شد که افزایش ۳۴ درصدی در این مدت به ثبت رسید.
ایدنی گفت: از این حجم عملیات بندری، ۱۲ میلیون و ۶۱۶ هزار و ۴۴۹ تن مربوط به کالاهای غیر نفتی و ۷ میلیون و ۲۹۹ هزار و ۶۸۷ تن مربوط به کالای نفتی است که به ترتیب ۳۹ و ۲۷ درصد افزایش داشته است.

**روند صعودی صادرات کالاهای غیر نفتی
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان، حجم صادرات کالاهای غیرنفتی در بزرگترین بندر تجاری ایران را هشت میلیون و ۶۹۶ هزار تن اعلام کرد که ۸۴ درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته بوده است.
وی افزود: در همین مدت ۲ میلیون و ۷۰ هزار و ۴۵۰ تن کالای غیرنفتی از طریق این بندر وارد کشور شد که کاهش ۲۰ درصدی نشان می دهد.

**تزانزیت روی خط صعود
مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی، حجم کل کالاهای ترانزیت شده از طریق بزرگترین بندر تجاری کشور در سه ماه نخست امسال را یک میلیون و ۱۲۷ هزار و ۳۲۲ تن اعلام کرد و افزود: در این بخش، رشد هفت درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته به ثبت رسید.

**رشد چشمگیر صادرات کالاهای نفتی
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از رشد ۶۲ درصدی صادرات مواد نفتی از بندر شهید رجایی خبر داد و گفت: ۲ میلیون و ۱۲۸ هزار و ۴۰ تن مواد نفتی از طریق این بندر به خارج از کشور صادر شد.
ایدنی گفت: در این مدت، یک میلیون و ۳۳هزار و ۲۸۸ تن مواد نفتی از طریق این بندر به داخل کشور وارد و ۴۱ هزار و ۶۴۱ تن از این گونه کالاها نیز ترانزیت شده است.
وی افزود: همچنین کابوتاژ (حمل کالا از یک نقطه به نقطه دیگر کشور از راه دریا یا رودخانه های مرزی) ۴ میلیون و ۹۶ هزار و ۷۱۸ تن کالای نفتی در این بندر انجام شد.

** رونق ۲۳ درصدی جابجایی کانتینر
مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی از تخلیه و بارگیری ۴۸۳ هزار و ۵۹۶ TEUکانتینر و رشد ۲۳ درصدی حجم این عملیات در پیشرفته ترین بندرکانتیتری کشور در سه ماهه سال جاری، خبر داد.
اقتصام **۱۰۷۰**۱۵۶۱

انتهای پیام /*

شاخص ترین ویژگی های من سخت کوشی ،تلاش با هدف و عشق به کارآفرینی است.

مطالب مشابه

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا
آموزش های رایگان حسابداری
آموزش مفاهیم حسابداری بصورت کاربردی و عملی
قوانین و مقررات
جدیدترین قوانین و بخشنامه های مالیاتی
دوره های آنلاین
آموزش های حرفه ای و کاربردی، ورود به بازارکار
رویدادهای ویژه
مهمترین اخبار و رویدادهای ویژه مرتبط با حسابداری