تبلیغات

اتریش در ترانزیت کالا از ایران به اروپا باید به قطب منطقه تبدیل شود

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، اصغر فخریه کاشان در نخستین اجلاس کمیته مشترک حمل و نقل ایران و اتریش که با حضور فریدریش اشتیفت سفیر اتریش در ایران و مسوول مذاکره کننده وزارت حمل و نقل و فناوری اتریش برگزارشد، افزود: پیش از این نیز تخلیه و بارگیری کالاهای ترانزیتی ایران به اروپا در اتریش انجام می شد.
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: براساس قوانین ایران در صورت مشارکت طرف خارجی در پروژه باید از توان داخل کشور از جمله طراحی و ساخت استفاده شود.
وی گفت: همچنین انتقال فناوری و تامین مالی پروژه از سوی بانک های اتریشی نیز از دیگر شروط همکاری است، به همین خاطر ایجاد توانایی ساخت محصولی با قابلیت صادرات به سایر کشورها نکته مثبت دیگری محسوب می شود، زیرا انجام مبادلات تجاری از جانب ایران با کشورهای همسایه به مراتب آسان تر از ورود مستقیم اتریش است.
فخریه کاشان در ادامه پیشنهادی در حوزه هوایی مطرح کرد و گفت: اتریش پتانسیل لازم را برای استفاده از توان هواپیمایی ایران و ایجاد یک ارزش مالی دو طرفه دارد.
وی اظهار داشت: امروز بسیاری از مسافران هوایی ایران از طریق ترکیه و دبی به اروپا و امریکا سفر می کنند، در حالی که اگر مسافران ایرانی در فرودگاه وین اتریش اقدام به پرواز برای کشورهای مقصد کنند، علاوه بر منفعت اقتصادی برای دو طرف در زمان سفر نیز برای مسافران ایرانی صرفه جویی می شود.
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور بین الملل و تامین مالی با بیان اینکه وقتی از یک میلیارد دلار صحبت می کنیم ،باید دو طرفه به موضوع نگاه کرد خاطرنشان کرد: ما می دانیم که اتریش به لحاظ مالی نسبت به سایر کشورها سهم کوچکی دارد و اتریش یک بازار پولی محسوب نمی شود به همین خاطر می توان با اتریش در مورد تجهیز منابع مالی و ضمانت ایران در اروپا وارد مذاکره شد.
فخریه کاشان افزود: بسیاری از شرکت های سرمایه گذاری اتریشی می توانند از سوی ایران به خدمت گرفته شوند و در واقع به ابزارهایی برای جذب سرمایه سایر کشورها جهت تجهیز پروژه های در حال اجرا از سوی اتریش تبدیل شوند.
به گفته وی ، در صورت مقایسه ایرلند و اتریش در می یابیم، شاید ایرلند از اقتصاد ضعیف تری نسبت به اتریش برخوردار باشد، اما ایرلند قطب لیزینگ هواپیما شده است و به این معنی نیست که ایرلند درآمد خود را از داخل کشور فراهم می کند بلکه پول خود را از بازارهای سنگاپور تامین می کند.
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه باید بانکهای ایرانی و اتریشی با یکدیگر همکاری کنند و برای اینکار باید اتریش پیش قدم شود ، گفت: ایرانی ها در گذشته بیشترین تردد را به آلمان و اتریش داشتند و مسوولیت ما و شما امروز بسیار سنگین است. ما باید راهکارهای همکاری دو کشور را باز کنیم و در این راستا مذاکراتی انجام دهیم و متنی را برای مذاکرات دو طرف آماده کنیم.
اشتیفت سفیر اتریش در ایران افزود: وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران در دیدار با رییس جمهوری اتریش سندی امضا کرد که در آن نقشه راه مشخص و ۶ کارگروه تشکیل و کارگروه بازرگانی، حمل و نقل و انرژی فعال خواهد شد. تشکیل کارگروهی در زمینه گردشگری و آموزش عالی نیز در دست پیگیری است و در این راستا چند تفاهم نامه آماده و تعدادی نیز امضا شده است.
وی افزود: هفته آینده نماینده وزارت علوم اتریش با حضور در ایران در مورد تعداد بورسیه های دانشگاهی تبادل نظر خواهد کرد و همچنین در زمینه گردشگری تفاهم نامه آماده شده و به امضا خواهد رسید.
اشتیفت با بیان اینکه تاریخچه روابط دیپلماتیک با ایران به سال ۱۹۵۵ باز می گردد، افزود: روابط دو کشور از سال ۱۸۷۲ شروع شده است به طوری که در کنار سفارت ایران در وین اتریش، بخش فرهنگی و تجاری فعالیت دارد. از آنجایی که اتریش اهمیت زیادی برای توسعه تجارت با ایران قائل بود بعد از برنامه جامع اقدام مشترک(برجام) و سفر رییس جمهوری اتریش با هیات ۱۲۰ نفره، در نظر داریم حجم مبادلات دو کشور به یک میلیارد یورو افزایش یابد.
به گزارش ایرنا، هم اکنون حجم مبادلات تجاری ایران و اتریش به حدود ۲۲۰ میلیون یورو رسیده است و دو کشور در صدد هستند حجم مبادلات تجاری خود را سالیانه به بیش از یک میلیارد یورو افزایش دهند.
اقتصام**۱۱۰۸ **۱۵۶۱

انتهای پیام /*

شاخص ترین ویژگی های من سخت کوشی ،تلاش با هدف و عشق به کارآفرینی است.

مطالب مشابه

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا
آموزش های رایگان حسابداری
آموزش مفاهیم حسابداری بصورت کاربردی و عملی
قوانین و مقررات
جدیدترین قوانین و بخشنامه های مالیاتی
دوره های آنلاین
آموزش های حرفه ای و کاربردی، ورود به بازارکار
رویدادهای ویژه
مهمترین اخبار و رویدادهای ویژه مرتبط با حسابداری