تبلیغات

بهره‌برداری پایلوت از شبکه ملی اطلاعات آغاز شد

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات و ارتباطات خبرگزاری تسنیم، رضا باقری اصل در نشست خبری همایش شهر هوشمند ‌زیرساخت و فرصت‌های سرمایه‌گذاری، با بیان “به‌سمت نسل جدید زندگی شهری حرکت می‌کنیم”، اظهار کرد: بیش از ۷۰ درصد مردم در مناطق شهری زندگی می‌کنند و نه‌تنها دولت بلکه همه مسئول بهبود زندگی شهری هستیم.

وی با اشاره به اینکه استفاده از فناوری می‌تواند در راستای بهبود زندگی شهری باشد، عنوان کرد: زیرساخت‌ها تغییری نکرده اما زندگی تسهیل شده است.

معاون سازمان فناوری اطلاعات با ابراز این مطلب که حوزه  ICT با گذر از مرحله زیرساخت به مرحله بلوغ و تولید سرویس رسیده است، اظهار داشت: به این ترتیب درک جدیدی از کسب‌و‌کار شکل گرفته است.

او در ادامه درباره اقدامات صورت گرفته در زمینه راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات افزود: با راه‌اندازی چهار مرکز تبادل ترافیک عملاً بهره‌برداری پایلوت شبکه شروع شده است.

باقری اصل در زمینه دولت الکترونیک نیز گفت: تا یک ماه آینده اقدام یک‌پارچه‌سازی در لایه مدیریت متمرکز انجام می‌شود و به‌سمت سرویس‌ها حرکت می‌کنیم.

جانشین دبیر کمیسیون دولت الکترونیک با توجه به آماده شدن زمینه سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در دولت الکترونیک گفت: لایحه از سوی دولت ابلاغ شده و بخش خصوصی باید با سرمایه‌گذاری و تعریف سرویس، به مردم سرویس ارایه دهد.

وی افزود: با آزادسازی اطلاعات، فرصت‌های بهتری شکل می‌گیرد و مردم می‌توانند به‌عنوان مشارکت کننده در تصمیم‌گیری مدیریت شهری با استفاده از ابزار آی‌تی شرکت کنند.

انتهای پیام/*

شاخص ترین ویژگی های من سخت کوشی ،تلاش با هدف و عشق به کارآفرینی است.

مطالب مشابه

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا
آموزش های رایگان حسابداری
آموزش مفاهیم حسابداری بصورت کاربردی و عملی
قوانین و مقررات
جدیدترین قوانین و بخشنامه های مالیاتی
دوره های آنلاین
آموزش های حرفه ای و کاربردی، ورود به بازارکار
رویدادهای ویژه
مهمترین اخبار و رویدادهای ویژه مرتبط با حسابداری