تبلیغات

عوامل احتمالی رشد طلا تا ۱۵۰۰ دلار

تقویت تقاضای ناشی از پایین‌بودن نرخ بهره از یک‌سو و نزدیک شدن به انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا از سوی دیگر باعث شده طلا در بازارهای جهانی در مسیر صعودی قرار گیرد تا جایی که به گفته برخی تحلیلگران ممکن است به بالای ۱۵۰۰ دلار نیز برسد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از بلومبرگ، بر اساس اعلام بنجامین وونگ، تحلیلگر بازار ارزی بانک سرمایه‌گذاری مستقر در سنگاپور‌،‌ «طلا از سال ۱۹۷۰ تاکنون چهار بار شاهد بازار صعودی عمده بوده و این موضع در حال حاضر یک بار دیگر رخ داده است. بازار همچنین مواجهه با عدم اطمینان سیاسی ناشی از انتخابات ریاست جمهوری هشتم نوامبر را نیز در پیش دارد.»

عوامل احتمالی رشد طلا تا 1500 دلار

در پی نوسانات در بازارهای سهام جهانی، گسترش نرخ بهره منفی و آشفتگی‌های ناشی از رای بریتانیا به خروج از اتحادیه اروپا، شمش در این ماه به بالاترین سطح خود از مارس ۲۰۱۴ رسید. در حالی که لحظه به لحظه زمان انتخاب رئیس‌جمهور جدید آمریکا نزدیک‌تر می‌شود، فدرال‌رزرو ممکن است هزینه‌های استقراضی رو به رشد خود را در ماه‌ سپتامبر یا نوامبر متوقف کند که این موضوع به رشد قیمت طلا کمک خواهد کرد. هفته گذشته، بانک مریل‌لینچ اعلام کرد که انتخابات آمریکا می‌تواند باعث شود تا قیمت شمش در یک سال آینده به بالای ۱۵۰۰ دلار برسد.

در انتخابات در آمریکا، دونالد ترامپ  نامزد جمهوریخواهان رقیب هیلاری کلینتون خواهد بود. این در حالی است که نظرسنجی‌ها از پیروزی احتمالی وزیر خارجه سابق بر ترامپ حکایت دارد. 

فرانسیسکو بلانش، رئیس مرکز تحقیقات کالای مریل لینچ اعلام کرد: «در هفته‌های آینده و با داغ شدن مناظره‌های سیاسی در آمریکا، قیمت طلا باز هم افزایش خواهد یافت. نرخ بهره بلندمدت تقریبا لنگر انداخته و احتمالا در طول زمان پایین‌تر خواهد آمد.»

در حالی که بانک مرکزی آمریکا برای اولین بار در یک دهه اخیر هزینه‌های استقراضی را در ماه دسامبر افزایش داد، شمش در سال جاری با رشد قیمت مواجه شده است. سرمایه‌گذاران شانس افزایش نرخ بهره را در ماه جولای تنها ۸ درصد می‌دانند و احتمال افزایش نرخ بهره در ماه دسامبر ۴۴ درصد برآورد شده است.

وونگ اعلام کرد سطح مقاومتی بعدی احتمالا ۱۳۸۰ دلار خواهد بود و شکسته شدن این سطح منجر به صعود قیمت به نزدیکی ۱۴۵۵ دلار خواهد شد. در بلندمدت اگر نیروی کامل الگوی سر و شانه معکوس (بر اساس تحلیل تکنیکال) اعمال شود، قیمت تا محدوده ۱۵۲۵ دلاری برای هر اونس نیز خواهد رسید.

شاخص ترین ویژگی های من سخت کوشی ،تلاش با هدف و عشق به کارآفرینی است.

مطالب مشابه

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا
آموزش های رایگان حسابداری
آموزش مفاهیم حسابداری بصورت کاربردی و عملی
قوانین و مقررات
جدیدترین قوانین و بخشنامه های مالیاتی
دوره های آنلاین
آموزش های حرفه ای و کاربردی، ورود به بازارکار
رویدادهای ویژه
مهمترین اخبار و رویدادهای ویژه مرتبط با حسابداری