تبلیغات

منطقه ویژه آستارا مسیر اصلی کریدور شمال به جنوب است

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری مناطق آزاد، «حسین چراغی» پیشرفت بندر آستارا را ۴۵ درصد عنوان کرد و گفت: بندر آستارا به لحاظ فیزیکی می تواند دو میلیون تن کالا را پشتیبانی کند.
وی ظرفیت فعلی بندر آستارا را ۶۰۰ هزار تن ذکر کرد و افزود: از چهار پست اسکله ای که در فاز نهایی باید ساخته شود، یک پست اسکله به صورت کامل به بهره برداری رسیده است.
مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان از بهره برداری اسکله دوم بندر آستارا در هفته دولت خبر داد و افزود: با افتتاح این اسکله ظرفیت عملیاتی بندر به یک میلیون تن افزایش می یابد.
چراغی افزود: البته بهره برداری از فاز نهایی این بندر حدود ۱۰۰ میلیارد ریال دیگر سرمایه نیاز دارد تا در در هفته دولت به بهره برداری برسد.
این مقام مسوول با بیان اینکه تاکنون ۵۰۰ میلیارد ریال از سوی دولت و بخش خصوصی برای ایجاد منطقه ویژه اقتصادی آستارا سرمایه گذاری شده است، افزود: از این میزان، ۱۸۰ میلیارد ریال توسط دولت در بخش زیرساخت ها، ایجاد موج شکن، لایروب و آب خور بندر آستارا هزینه شده است.
چراغی با اشاره به سرمایه گذاری بخش خصوصی در بندر آستارا گفت: سرمایه گذار خصوصی در بخش روساخت ها و ایجاد اسکله بندر آستارا سرمایه گذاری کرده است.
به گزارش ایرنا، دولت یازدهم در واپسین روزهای سال ۱۳۹۳ دستور ایجاد منطقه ویژه اقتصادی را در بندر مرزی آستارا صادر کرد.
این منطقه در ۶۱ هکتار محوطه بندر چندمنظوره آستارا در خشکی و شاخه های موج شکن احداث شد و آستارا به بندر دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی تبدیل شد.
طراحی مناطق صنعتی، خدماتی، صنایع تبدیلی، صنایع سبز و مناطق سوختی در داخل این منطقه از ویژگی های ممتاز آن است که سرمایه گذاری بخش خصوصی در این منطقه را سرعت می بخشد.
اقتصام **۱۰۷۰**۱۵۶۱

انتهای پیام /*

شاخص ترین ویژگی های من سخت کوشی ،تلاش با هدف و عشق به کارآفرینی است.

مطالب مشابه

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا
آموزش های رایگان حسابداری
آموزش مفاهیم حسابداری بصورت کاربردی و عملی
قوانین و مقررات
جدیدترین قوانین و بخشنامه های مالیاتی
دوره های آنلاین
آموزش های حرفه ای و کاربردی، ورود به بازارکار
رویدادهای ویژه
مهمترین اخبار و رویدادهای ویژه مرتبط با حسابداری