تبلیغات

پاسخ بانک مرکزی به بخش بی واسطه با مسئولان ایرنا/پرداخت وام ازدواج با مدیریت منابع بانک هاست

خبرگزاری جمهوری اسلامی به عنوان رسانه نظام، ضمن اطلاع رسانی از تحولات داخلی و خارجی، وظیفه انعکاس نظرها، پیشنهادها، انتقادها و درخواست های مردم به مسئولان را عهده دار است و برهمین اساس در صفحه نخست ایرنا بخش «ارتباط بدون واسطه با مسئولان» را ایجاد کرده است.
ایرنا، پیام ها مختلف مردمی از جمله درخواست ها و پیشنهادها از مسئولان را برای پیگیری به دستگاه های مربوطه ارسال می کند و در همین ارتباط بانک مرکزی به تازگی و برای سومین بار در ماه های اخیر، اقدام به پاسخگویی به برخی تقاضاها و پرسش های مردمی کرده است.

** ابلاغ قانون افزایش وام ازدوام به منزله تامین منابع کافی آن نیست
بانک مرکزی درباره یکی از درخواست های ثبت شده در این سامانه درباره پرداخت وام ازدواج ۱۰۰ میلیون ریالی به متقاضیان اعلام کرد: طبق اعلام اداره اعتبارات این بانک درخصوص تسهیلات قرض الحسنه ازدواج، متقاضیان تسهیلات ۱۰۰ میلیون ریالی موضوع تبصره ۲۹ قانون بودجه امسال به اطلاع می رساند پس از ابلاغ قانون بودجه سال جاری از سوی دولت، اجرای این تبصره درباره تسهیلات قرض الحسنه ازدواج جوانان در اسرع وقت به همه بانک های عامل ابلاغ شد.
بر این اساس، ابلاغ قانون به بانک های عامل به منزله تامین منابع کافی برای اجرای قانون نبوده و بدیهی است بانک های عامل با مدیریت منابع خود نسبت به اجرایی کردن قانون اقدام خواهند کرد.

** پرداخت تسهیلات از بانک ها پیگیری شود
بانک مرکزی درباره درخواستی برای پرداخت تسهیلات اعلام کرد: این بانک فاقد ساز و کار قانونی معرفی افراد برای دریافت تسهیلات است؛ بر این اساس لازم است با توجه به اختیارات بانک ها در این زمینه مراتب به طور مستقیم از طریق بانک های ذی ربط مورد پیگیری قرار دهند.
این بانک درباره درخواست دیگری تاکید کرد که در بانک مرکزی سرفصلی برای کمک و مساعدت وجود ندارد و انجام این درخواست امکان پذیر نیست.

* استمهال وام و بخشودگی جرایم در اختیار هیات مدیره بانکهاست
بانک مرکزی در پاسخ به درخواست دیگری درباره استمهال و بخشودگی جرایم تسهیلات دریافتی تاکید کرد: منابع بانک ها از وجوه سپرده گذاران تامین می شود و بانک ها وکیل سپرده گذاران در بکارگیری وجوه هستند و به لحاظ حفظ حقوق سپرده گذاران ناگزیر به وصول مطالبات خود هستند.
با توجه به اینکه تصمیم گیری درباره استمهال و بخشودگی جرایم تاخیر تادیه تسهیلات پرداختی به متقاضیان از اختیارات هیات مدیره بانک هاست، متقاضیان می توانند درخواست خود را از طریق بانک عامل مورد اقدام و پیگیری قرار دهند.

* ارجاع برخی درخواست ها و شکایات به بانک های ذی ربط
بانک مرکزی دو شکایات مطرح شده در سامانه ایرنا را به اداره رسیدگی به شکایات و تقاضاهای بانک مرکزی ارسال کرده و این اداره به عضو هیات مدیره ناظر بر واحد رسیدگی به شکایات بانک های رفاه کارگران و ملی ایران فرستاده است و به محض دریافت پاسخ درباره آن اطلاع رسانی می شود.
همچنین سه درخواست به بانک های ملت، تجارت و صادرات ایران و نیز درخواستی به امور ایثارگران بانک مرکزی ارجاع شده اند که به محض دریافت پاسخ مراتب اعلام خواهد شد.
بانک مرکزی، شکواییه یکی از سپرده گذاران تعاونی اعتبار منحله میزان (ادغام شده در بانک صادرات ایران) را به اداره رسیدگی به شکایات و تقاضاهای این بانک ارسال کرده است که این نامه نیز به عضو هیات مدیره ناظر بر واحد رسیدگی به شکایات بانک صادرات ایران ارجاع و خواستار رسیدگی به موضوع شده است.
اقتصام**۲۰۲۵ ** ۲۰۲۳

انتهای پیام /*

شاخص ترین ویژگی های من سخت کوشی ،تلاش با هدف و عشق به کارآفرینی است.

مطالب مشابه

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا
آموزش های رایگان حسابداری
آموزش مفاهیم حسابداری بصورت کاربردی و عملی
قوانین و مقررات
جدیدترین قوانین و بخشنامه های مالیاتی
دوره های آنلاین
آموزش های حرفه ای و کاربردی، ورود به بازارکار
رویدادهای ویژه
مهمترین اخبار و رویدادهای ویژه مرتبط با حسابداری