تبلیغات

پیش نویس تفاهمنامه حمل و نقل بین ایران و اتریش تهیه شد

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، «اصغر فخریه کاشان» در پایان نخستین نشست کمیته مشترک حمل و نقل ایران و اتریش افزود: پیش نویس موافقتنامه همکاری بین بخش حمل و نقل ایران و اتریش پس از جمع بندی نهایی و نشست کارشناسی پاراف شد تا پس از انجام اقدام های مورد نیاز توسط وزیران حمل و نقل دو کشور به امضا برسد.
وی گفت: پس از مبادله فهرست پروژه های مورد نظر دو طرف در یک ماه آینده در بخش های هوایی، ریلی، جاده ای، دریایی و آموزش یک پروژه انتخاب می شود تا طرف اتریشی بتواند با استفاده از منابع خود در ایران به صورت BOT و فاینانس، سرمایه گذاری کند. همچنین پروژه هایی با قابلیت همکاری دوسویه و صادرات به کشور ثالث نیز در این فهرست گنجانده شد.
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور بین الملل و تامین مالی بیان داشت: با توجه به دانش فنی اتریش در زمینه حمل و نقل، دوره های آموزشی متعددی برگزار خواهیم کرد تا از دانش فنی کشور اتریش استفاده شود.
فخریه کاشان اضافه کرد: شرکت راه آهن و شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل پروژه هایی را در نظر گرفته اند. همچنین ایران سال ها است به طور مداوم از اتریش تجهیزات ریلی خریداری می کند و امیدواریم روزی این قطعات را در ایران تولید کنیم.
وی گفت: پیش بینی کرده ایم شرکت های فنی مهندسی مشترک تاسیس کنیم تا طبق توافق رییسان جمهوری دو کشور حجم مبادلات تجاری میان ایران و اتریش به یک میلیارد دلار در سال برسد.
به گزارش ایرنا، هم اکنون حجم مبادلات تجاری ایران و اتریش به حدود ۲۲۰ میلیون یورو رسیده است و دو کشور درصددند حجم مبادلات تجاری خود را سالیانه به بیش از یک میلیارد یورو افزایش دهند.
اقتصام**۱۱۰۸**۱۹۶۱

انتهای پیام /*

شاخص ترین ویژگی های من سخت کوشی ،تلاش با هدف و عشق به کارآفرینی است.

مطالب مشابه

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا
آموزش های رایگان حسابداری
آموزش مفاهیم حسابداری بصورت کاربردی و عملی
قوانین و مقررات
جدیدترین قوانین و بخشنامه های مالیاتی
دوره های آنلاین
آموزش های حرفه ای و کاربردی، ورود به بازارکار
رویدادهای ویژه
مهمترین اخبار و رویدادهای ویژه مرتبط با حسابداری