تبلیغات

استاندار: شرط فعالیت اقتصادی خارجی ها در آذربایجان شرقی سرمایه گذاری مشترک است

به گزارش ایرنا، اسماعیل جبارزاده شامگاه سه شنبه در جمع برخی از اتباع چینی از انجمن انتقال تکنولوژی ایران و چین در تبریز افزود: فعالان اقتصادی از کشورهای خارجی می توانند شریک تجاری ایرانی انتخاب کنند، شرکت های مشترک تشکیل دهند و تولید مشترک را پی بگیرند.
وی با تاکید بر ضرورت برخورد با شرکت های واردکننده خارجی، گفت: چین در دوران تحریم اقتصادی ایران در کنار ما بود و ما قدردان این همراهی هستیم.
وی با ابراز خرسندی نسبت به مشارکت های تجاری بخش خصوصی دو کشور افزود: مردم آذربایجان شرقی ویژگی های مشترکی با مردم چین دارند که مهمترین آن سخت کوشی و استفاده بهینه از فرصت های اقتصادی است.
وی، قرار گرفتن آذربایجان در یک موقعیت فرامنطقه ای و بین المللی، دسترسی به بازار کشورهای مشترک المنافع و عراق و ترکیه را از دیگر مزیت های این استان برای سرمایه گذاری عنوان کرد.
وی افزود: هرآنچه که دراین منطقه تولید شود، با هزینه کم علاوه بر بازارهای داخلی می تواند به بازارهای کشورهای همسایه برسد.
وی گفت: زمینه های خوبی برای سرمایه گذاری و کارهای مشترک فناوری های بالا (های تک) در آذربایجان شرقی وجود دارد و وجود دانشگاه های دولتی و خصوصی با ۲۲۰ هزار دانشجو پتانسیل خوبی برای این استان است.
وی افزود: دراین زمینه از شرکت های فعال در زمینه های بر ق و الکترونیک، نانو تکنولوژی و بیوتکنولوژی حمایت می کنیم.
وی ادامه داد: مردم ما اهل سفر و گشت و گذار هستند و زمینه های مشترک سرمایه گذاری در بخش توریسم بین ایران و چین وجود دارد.
وی افزود: تاکنون با شرکت های متعدد چینی در تبریز همکاری کرده ایم یا در حال مذاکره هستیم و ساخت یک هزار واگن مترو در تبریز به صورت مشترک مرداوات مالی با شرکت های حامی مالی از آن جمله است.
وی ادامه داد: طی مذاکره های روزهای اخیر یک شرکت حامی چینی در حدود ۳۳۱ میلیون دلار گشایش اعتبار خواهد کرد.
رئیس انجمن انتقال فناوری ایران و چین نیز گفت: در مورد آذربایجان شرقی اطلاعات کافی داریم و این استان را یکی از مراکز صنعتی ایران می دانیم.
برودلین چن/ Brudelin chen / افزود: این استان پتانسیل بالایی برای توسعه دارد و در همین راستا از سال گذشته به تولید لامپ های ال ای دی / LED / در منطقه آزاد ارس مشغول هستیم و دفتر کاری در تبریز داریم.
وی با اشاره به اینکه این انجمن ۲۴ هزار عضو از شرکت های کوچک چینی دارد، گفت: انجمن در زمینه های تبادل فناوری، ارتباطات دانشگاهی، تعویض و بهینه سازی خطوط تولید، افزایش بهره وری، ماشین آلات صنعتی، صنعت برق، تجهیزات عکسبرداری الکتریکی، ماشین آلات، صنایع پزشکی، حفظ محیط زیست و پتروشیمی فعال است.
وی افزود: بانک توسعه چین را برای انجام طرح های مشترک می توانیم به تبریز دعوت کنیم و این بانک با یک دفتر در تهران قبلا با ایران مشارکت هایی داشته و ارزش فاینانس این بانک برای ایران ۵۰ میلیارد دلار است.
وی گفت: استان ژی جیانگ / Zhejiang / با حدود ۵۰ میلیون نفر جمعیت از استان های کوچک اما با توانمندی های بالا برای توسعه اقتصادی است و این انجمن در این استان مستقر است.
وی افزود: در آینده مردمان ما همکاری های بسیار خوبی در ایران و آذربایجان شرقی خواهند داشت و برای تقویت این ارتباط از شرکت های فعال در چین برای یافتن فرصت های همکاری دعوت خواهیم کرد.
به گزارش ایرنا، شکل گیری انجمن انتقال تکنولوژی ایران و چین در حدود ۲ ماه قبل در منطقه ویژه فناوری ربع رشیدی تبریز و در قالب یک تفاهم نامه آغاز شد.
طرف های چینی در این مدت نسبت به ثبت این انجمن در چین اقدام هایی انجام داده اند و در این دیدار تشکیل یک انجمن ایرانی نیز برای تسهیل روابط را خواستار شدند.
آذربایجان شرقی با حدود سه میلیون و ۸۰۰ هزار نفر جمعیت به عنوان یکی از سه استان آزمونه / پایلوت/ کشور در تحقق اقتصاد مقاومتی انتخاب شده و در همین راستا ستاد اقتصاد مقامتی این استان به فرماندهی استاندار کاهش واردات، افزایش تولید و افزایش صادرات را در دستور کار قرار داده است.
۳۰۷۲/۵۱۸

انتهای پیام /*

شاخص ترین ویژگی های من سخت کوشی ،تلاش با هدف و عشق به کارآفرینی است.

مطالب مشابه

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا
آموزش های رایگان حسابداری
آموزش مفاهیم حسابداری بصورت کاربردی و عملی
قوانین و مقررات
جدیدترین قوانین و بخشنامه های مالیاتی
دوره های آنلاین
آموزش های حرفه ای و کاربردی، ورود به بازارکار
رویدادهای ویژه
مهمترین اخبار و رویدادهای ویژه مرتبط با حسابداری