تبلیغات

افزایش ۳۰ درصدی صادرات پس از برجام/فعلا با بانک‌های متوسط تبادل داریم

گلچین با بیان اینکه در مجموع پس از برجام اختلاف و تغییر ۳۰ درصدی برای ما ایجاد شده است، گفت: توانستیم با بانک‌های متوسط و بانکهایی که در ایالات متحده یا شعبه ندارند و یا شعبات کوچکتری دارند و امکانات محدودی را در اختیار ما گذاشته‌اند، توافقاتی حاصل کنیم.

فرزان گلچین رئیس اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفت، گاز و پتروشیمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا درباره صادرات این اتحادیه گفت: ما در حال حاضر مواد پلیمری و غیر مایعات را از پارس جنوبی و ایلام به کشورهایی مثل افغانستان عراق و مابقی به بازار خلیج فارس ارسال می‌کنیم که بخشی جذب پالایشگاه‌های کشورهای همسایه می‌شود و بخشی نیز به کشورهایی مثل سنگاپور فرستاده می‌شود.

وی افزود: بیشتر محصولات صادراتی ما به کشور‌های CIS ارسال می‌شود و بخشی به اروپا و مابقی مایعات نیز در حوزه خلیج فارس و آسیای دور مصرف می‌شود.

گلچین درباره تغییر اوضاع صادرات پس از برجام اظهار داشت: بعد از برجام بیشتر برای صادرات در بخش‌های دولتی گشایش حاصل شده اما برای بخش خصوصی نیز تغییراتی حاصل شده است و در مجموع پس از برجام اختلاف و تغییر ۳۰ درصدی برای ما ایجاد شده است.

وی با اشاره به اینکه کماکان مشکلات بانکی ما پابرجاست، گفت: ما عمدتا برای تبادل پول مشکل داریم در برخی جا‌ها توانستیم با بانک‌های متوسط و بانکهایی که در ایالات متحده یا شعبه ندارند و یا شعبات کوچکتری دارند و امکانات محدودی را در اختیار ما گذاشته‌اند، توافقاتی حاصل کنیم.

رئیس اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفت، گاز و پتروشیمی تاکید کرد: ما در حال حاضر بیشتر بدنبال احیای بازارهای قبل از برجام هستیم که به سبب شرایط پیش آمده به طور اتوماتیک از بین رفت و نتوانستیم طبق شرایط عرف بین المللی کالا صادر کنیم و یا دریافت و پرداخت‌ها صورت گیرد.

وی یادآور شد: ما بیشتر به دنبال بازار اروپا هستیم که در شرایط فعلی بدست آوردن این بازار کار زیادی می‌برد.

شاخص ترین ویژگی های من سخت کوشی ،تلاش با هدف و عشق به کارآفرینی است.

مطالب مشابه

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا
آموزش های رایگان حسابداری
آموزش مفاهیم حسابداری بصورت کاربردی و عملی
قوانین و مقررات
جدیدترین قوانین و بخشنامه های مالیاتی
دوره های آنلاین
آموزش های حرفه ای و کاربردی، ورود به بازارکار
رویدادهای ویژه
مهمترین اخبار و رویدادهای ویژه مرتبط با حسابداری