شاخص کل بورس که از روزهای پایانی تیرماه در مسیر صعودی قرار گرفته امروز هم به مسیر خود ادامه داد به طوریکه با انجام معاملات در اولین روز هفته ۴۶۹ واحد رشد کرد و با پشت سرگذاشتن کانال ۷۷ هزار واحدی ارتفاع ۷۸ هزار و ۳۲۶ واحد را در کارنامه خود ثبت کرد.

به گزارش اقتصادنیوز، شاخص کل بورس که از روزهای پایانی تیرماه در مسیر صعودی قرار گرفته امروز هم به مسیر خود ادامه داد به طوریکه با انجام معاملات در اولین روز هفته ۴۶۹ واحد رشد کرد و با پشت سرگذاشتن کانال ۷۷ هزار واحدی ارتفاع ۷۸ هزار و ۳۲۶ واحد را در کارنامه خود ثبت کرد. در بازار امروز نمادهای « فولاد»، «وامید»،‌ «مبین»، «فملی»،‌ «فخوز» و «ومعادن» بیشترین تاثیر مثبت و نماد «خساپا» بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص گذاشتند.

در این راستا ابوالفضل ابراهیم‌زاده به اقتصادنیوز گفت: انتظار بر این بود با اتمام فصل مجامع، بازار خوبی پیش رو داشته باشیم که این اتفاق افتاد و شاهدیم که بازار روزهای خوبی را پشت سر می‌گذارد. رشد قیمت بعضی سهم‌ها مانند پالایشگاهی‌ها، معدنی‌ها و… بود که بازار را با رشد چشم‌گیری همراه کرد. این نمادها که از ارزش بازار قابل توجهی برخوردارند شاخص و همچنین ارزش معالات را در این روزها تحت تاثیر قرار دادند.

این کارشناس بازار سهام اظهار کرد: اگرچه زمانی‌که معاملات در بازار سهام به این صورت شکل می‌گیرد و شاخص با شیب تندی حرکت می‌کند امکان وجود هیجان در بازار به چشم می‌خورد. با این حال امید می‌رود این هیجان بیشتر و موجب تشکیل حباب نشود.

ابراهیم‌زاده ادامه داد: در حال حاضر شاخص با شیبی تند بالا می‌رود و معمولا هر شیب تند صعودی در مدت زمان کم، شیب تند نزولی در پیش دارد و اتفاق جالبی در این بازار نیست.

این فعال بازار سهام خاطر نشان کرد: به نظر می‌رسد باید تدابیری اندیشیده شود که از هیجان بازار بکاهد. مثلا با اقداماتی مانند شفاف‌سازی توسط شرکت‌ها یا استفاده از ابزارهای مشتقه‌های سهام می‌توان ریسک موجود در بازار را کنترل کرد. این عوامل می‌توانند کمک کنند که این ریسک‌ها پوشش داده شوند.


به این مطلب امتیاز بدهید:
ادامه روند صعودی بورس+نمودار
به این مطلب امتیاز دهید: