حامد مظاهریان با تاکید بر اجرای طرح مسکن اجتماعی در وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: می توانیم این فرض را داشته باشیم که مسکن مهر که به انتها می رسد، همزمان نیز مسکن اجتماعی فرصت پیدا می کند تا از محل آزاد شده بودجه مسکن مهر در دست اجرا قرار گیرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: برای شروع ساخت مسکن اجتماعی منتظر ایجاد ردیف بودجه در دولت و مجلس هستیم، زیرا به دلیل اینکه متقاضیان مسکن اجتماعی پس اندازی ندارند و نمی توانند اقساط بانکی بپردازند، بنابراین نیاز به یک ردیف بودجه است تا مسکن برای آنها تهیه شود.

**کاهش نرخ سود تسهیلات
مظاهریان با اعلام کاهش نرخ سود تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم از هفته آینده به ۸ و ۹٫۵ درصد تصریح کرد: بر اساس برآورد معاونت مسکن و ساختمان، با نرخ سود ۹٫۵ درصد اقساط تسهیلات مسکن به زیر یک میلیون تومان در شهر تهران کاهش می یابد.
وی گفت: در ابتدا سود این تسهیلات ۱۴ درصد بود که تا هفته دیگر به ۸ تا ۹٫۵ درصد می رسد و مدت بازپرداخت همچنان ۱۲ سال است که افزایش مدت بازپرداخت نیز جزو برنامه های وزارت راه وشهرسازی است و انتظار داریم با بهبود قدرت اعتباری بانک ها، این رقم هم تغییر کند.
معاون وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به خبرنگار ایرنا درباره برنامه این وزارتخانه برای خروج بخش مسکن از رکود گفت: بخشی از سیاست های وزارتخانه به نتیجه رسیده و کاهش نرخ سود تسهیلات مسکن از جمله این اهداف بوده که پس از سه سال مسکن در ریل مناسبی قرار گرفته است.
مظاهریان توضیح داد: تاکنون ۶۷ هزار و ۳۴۳ نفر در صندوق پس انداز مسکن یکم با ارزش ۱۴ هزار میلیارد ریال اقدام به سپرده گذاری کرده اند و این نوید خوبی برای آینده بخش مسکن است زیرا که آمارها نشان می دهد میزان استقبال از صندوق ۴۰ درصد افزایش یافته است.
وی یادآورشد: در پنج ماه نخست امسال نسبت به زمان مشابه سال ۱۳۹۴ تعداد مبایعه نامه ها ۱۶٫۵ درصد و ارزش ریالی این مبایعه نامه ها ۲۹٫۸ درصد افزایش یافته است.
معاون وزیر راه و شهرسازی در پایان با اشاره به برگزاری شانزدهمین همایش سیاست های توسعه مسکن در ایران در روزهای ۱۲ و ۱۳ مهر ماه امسال گفت: در این همایش آخرین وضعیت حوزه مسکن کشور توسط متخصصان و کارشناسان صنعت ساخت وساز کشور مورد بررسی قرار می گیرد.
موضوع و محورهای این همایش که در دانشگاه تهران برگزار می شود سیاست های زمین، معماری مسکن، محله محوری و ساماندهی بافت های ناکارآمد شهری، مسایل اجتماعی مسکن، مالیات های بخش مسکن، واسطه گری مسکن و مسکن اجتماعی است.

/ایرنا


به این مطلب امتیاز بدهید:
ساخت ۸۵ هزارواحدمسکن اجتماعی درانتظارردیف بودجه/رشد ۱۶٫۵ درصدی مبایعه نامه ها
به این مطلب امتیاز دهید: