یکی از اطلاعات پایه مورد نیاز نرم افزارحسابداری همکاران سیستم،فرم معرفی اشخاص می باشد که با استفاده از این فرم ما می توانیم اشخاص حقیقی که شرکت یا سازمان ما با آن ها دارای گردش مالی است را تعریف کنیم. مهمترین این اشخاص می توانند مشتریان،پیمانکاران،کارکنان شرکت،تنخواه داران یا اشخاص حقیقی باشند که با آنها طرف حساب هستیم.ما از این اطلاعات میتوانیم جهت صدور سند حسابداری و گزارش گیری بهره ببریم.همچنین اگر در شرکت خود از دیگر زیرسیستم های همکاران سیستم همانند انبار یا فروش استفاده می کنیم،از اطلاعات اشخاص می توانیم در آن زیرسیستم ها نیز بهره ببریم.

برای تعریف اشخاص از دو طریق می توانیم اقدام کنیم:

  • از طریق منوی افقی>گزینه اطلاعات پایهمعرفی اشخاص

بعد از اینکه بر روی گزینه معرفی اشخاص کلیک کردیم فرم فهرست اشخاص حقیقی برای باز می گردد که به شکل زیر می باشد:

تعریف اشخاص

 

حال که فرم اشخاص برای ما باز شد،اگر از قبل اطلاعات در این فرم وجود داشت بایستی برای تعریف شخص جدید ،یک جستجو در فرم انجام بدهیم که مطمئن شویم شخص جدید قبلا در سیستم تعریف نشده باشد.در صورتی که جستجوی کردیم و شخص مورد نظر در سیستم وجود نداشت بر روی دکمه “+” کلیک می کنیم تا امکان تعریف شخص جدید همانند تصویر زیر برای ما فعال گردد:

تعریف شخص

بعد از این که فرم بالا برای ما فعال شد،اطلاعات نام و نام خانوادگی شخص را وارد نمائید که جزء فیلدهای اجباری است و حتما بایستی توسط کاربر وارد گردد.سایر فیلدهای این فرم اختیاری است و کاربر می تواند در صورت عدم نیاز این اطلاعات را وارد ننماید.

نکته مهم ۱ : پیشنهاد می گردد اگر شخص جدید که قصد تعریف آن را دارید جزء تامین کنندگات یا مشتریان شرکت شما هست فیلد کد ملی را هم وارد نمائید.

نکته مهم ۲ : از فیلد نام اختصار زمانی استفاده می کنیم که شخص جدید مورد نظر ما جزء کاربران سیستم باشد و بخواهیم شخص را به عنوان کاربر سیستم هم تعریف کنیم.در این صورت بایستی نام اختصار هم تکمیل گردد.مثلا اگر شخص جدید ما مصطفی شربتی است می توانیم در بخش نام اختصار نام فامیلی او که شربتی هست را وارد کنیم.

بعد از اینکه اطلاعات نام و نام خانوادگی را وارد کردیم بر روی دکمه  کلیک کرده و اطلاعات را ذخیره می نماییم.

  • از طریق منوی عمودی نرم افزار>منوی حسابها>حسابهای تفضیلی>حساب جدید>گزینه اشخاص

از طریق منوی عمودی نرم افزار و منوی حسابها>بر روی فرم تفضیلی کلیک می کنیم.بعد از آن فرم معرفی حسابهای تفضیلی به ما نمایش داده می شود.در این فرم تمامی تفضیلی هایی که در قبلا در سیستم تعریف نموده ایم نمایش داده می شود.

تعریف شخص

بر روی ستون عنوان کلیک می کنیم و سپس در قسمت جستجو بخشی از نام خانوادگی شخص مورد نظر خود را تایپ می کنیم و روی دکمه اعمال فیلتر کلیک می کنیم.اگر شخص مورد نظر در سیستم تعریف نشده بود آنگاه بر روی دکمه حساب جدید کلیک می کنیم.

معرفی اشخاص

بعد از اینکه بر روی دکمه حساب جدید همانند فرم بالا کلیک کردید فرم زیر به شما نمایش داده می شود :

تعریف شخص جدید

بعد از کلیک بر روی گزینه اشخاص فرم زیر نمایش داده می شود:

۲

سپس بر روی دکمه جدید کلیک نموده تا فرم تعریف شخص جدید برای شما نمایش داده شود:

تعریف شخص در همکاران سیستم

در این فرم شما بایستی اطلاعات مربوط به نام و نام خانوادگی را وارد نمایید که جزء فیلدهای اجباری این فرم می باشد.از طریق دکمه نشانی می توانید اطلاعات مربوط به نشانی را نیز وارد نمائید.بعد از اینکه اطلاعات را وارد نمودید ب روی دکمه تیک سبز رنگ کلیک کرده و اطلاعات وارد شده را ذخیره نمائید.

تا اینجای آموزش شما توانستید شخص جدید را در سیستم تعریف نموده و اطلاعات وارد شده را ذخیره نمائید.

در این لحظه این آموزش به پایان رسید و امیدوارم که مورد نظر شما کاربران محترم وبسایت چابک قرار گرفته باشد.با آموزش بعدی نرم افزار حسابداری همکاران سیستم با ما همراه باشید.

 

 


به این مطلب امتیاز بدهید:
آموزش نرم افزار حسابداری همکاران سیستم:معرفی اشخاص
امتیاز دوره 100%
میانگین امتیاز5 تعداد رای 1