عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس حمایت از کارآفرینان و سرمایه‌گذاران را به‌عنوان ارکان اساسی توسعه و ایجاد اشتغال در کشور دانست و گفت: مجلس باید برای حمایت از کارآفرینان پیگیر اجرای صحیح قانون تسهیل کسب و کار باشد.

به گزارش ایلنا، رمضانعلی سبحانی‌فر با بیان اینکه حمایت از کارآفرینان یک ضرورت انکارناپذیر در توسعه اقتصادی کشور است  بر ارایه تسهیلات ارزان قیمت به آن ها تاکید کرد و افزود: مجلس باید برای حمایت از کارآفرینان پیگیر اجرای صحیح قانون تسهیل کسب و کار باشد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه حمایت دولت و مجلس از کسب و کارهای نو کارافرینان می تواند اشتغال را در کشور تضمین و به کاهش آمار بیکاری منجر شود، تصریح کرد: با توسعه کارافرینی در کشور تحقق منویلت رهبری در بحث اقتصاد مقاومتی محقق خواهد شد.

حسنعلی باغبانیان فعال اقتصادی و کارآفرین که از سال ٧٩ تاکنون با کارآفرینی برای بیش از ٢ هزار نفر بصورت مستقیم و غیر مستقیم ایجاد اشتغال کرده با بیان اینکه حمایت از کارآفرینان برای راه اندازی کسب و کارهای نوین به‌عنوان ارکان اساسی توسعه و اشتغال در کشور یک ضرورت انکارناپذیر در توسعه اقتصادی است گفت: توسعه کارآفرینی نقش شایسته‌ای برای حضور فعال در بازارهای جهانی، اشتغالزایی پایدار، توسعه عدالت، کاهش فقر و حل مشکلات جامعه دارد.

وی با بیان اینکه امروزه کارآفرینی به استراتژیک ‌ترین و مهم‌ترین ابزار توسعه اقتصادی جوامع پیشرفته تبدیل شده است افزود: توسعه کارآفرینی نیازمند شناخت و رفع موانع و ایجاد زمینه‌های مناسب جهت توسعه فعالیت‌های تولیدی و خدماتی است.

مدیرعامل شرکت ایده پردازان ۵٠۴٠ با بیان اینکه کارآفرینان قبل از آنکه رقابت بخش خصوصی را برای فعالیت‌های خود احساس کنند، موانعی مانند انحصارات دولتی را مانع کسب ‌ و‌کار خود می‌بینند تصریح کرد: یکی از مشکلات در این حوزه تسهیلات با بهره‌های بالا، محدود بودن سقف آن و همچنین مالیات‌هاست.

وی ادامه داد: باید سیستم اقتصادی به گونه‌ای باشد که مالیات برای کار آفرینان به حداقل رسیده و سودهای بانکی نیز کمتر باشد.

باغبانیان با بیان اینکه مشکل اساسی‌تر زمانی پیش می‌آید که در جامعه و در سطح مدیریتی این افراد کمتر مورد استقبال قرار می‌گیرند و یا کمتر دیده می‌شوند گفت: دولت، مجلس و مسئولان کشور باید ضمن حمایت از کارآفرینان، امنیت سرمایه گذاری را برای آنها فراهم کنند چرا که توسعه کارآفرینی در کشور باعث رونق تولید و در نتیجه اشتغالزایی و کاهش بیکاری است.

رئیس کمیته اقتصاد مقاومتی کمیسیون اقتصادی مجلس نیز با تاکید بر اینکه کارآفرینان علاوه بر کمک به بهبود وضعیت اقتصادی کشور در کاهش آمار بیکاری نیز موفقیت های بسیاری را رقم زده اند، گفت: کشورهای توسعه یافته با حمایت از کارآفرینان به رشد اقتصادی رسیده اند و ما می توانیم با بهره گیری از تجربه های موفق با حمایت از ایده های نو روند تحقق اقتصاد مقاومتی را در کشور تسهیل کنیم.

رحیم زارع با انتقاد از روند پر پیچ و خم ارائه تسهیلات به تولید کنندگان و کارآفرینان و سودهای بالا تصریح کرد: دولت و مجلس برای حمایت از سرمایه گذاران و کارآفرینان باید ارایه تسهیلات ارزان به آن ها را در دستور کار قرار دهند.

زارع با بیان اینکه بسیاری از کارآفرینان از بی توجهی مسئولان گله مند هستند، گفت: حمایت دولت و مجلس از کسب و کارهای نو کارآفرینان می تواند به خروج از رکود و ارتقاء سطح زندگی مردم کمک کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: مجلس قوانین بسیاری در راستای تسهیل شرایط کسب و کار تصویب کرده اما در صورت لزوم در راستای حمایت از کارآفرینان نیز قوانینی را مصوب می کند.


به این مطلب امتیاز بدهید:
کارآفرینی شاه کلید رفع بیکاری/ دولت با تسهیلات ارزان از ایده‌های نو کارآفرینان حمایت کند
به این مطلب امتیاز دهید: