دانلود قانون مالیات بر ارزش افزوده
یکی از قوانین مالیاتی که در کشور ما در حال اجرا می باشد قانون مالیات بر ارزش افزوده می باشد و مصرف کنندگان موظف هستند بهای خرید کالا را به علاوه درصد مالیات بر ارزش افزوده متعلقه به فروشنده بپردازند و فروشنده نیز طبق قانون مالیات بر ارزش افزوده موظف است بهای فروش کالا را اخذ نموده و مبلغ مالیات بر ارزش افزوده را به دولت پرداخت نماید.

چگونگی تصویب قانون مالیات بر ارزش افزوده در ایران

به منظور اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده در ایران، لایحه آن در دی ماه ۱۳۶۶ به مجلس شورای اسلامی برده شد و این لایحه در کمیسیون اقتصادی مجلس مورد بررسی قرار گرفت و پس از اعمال نظرات موافق و مخالف به صحن علنی مجلس رفت که پس از تصویب ۶ ماده از آن بنا به تقاضای دولت و به دلیل اجرای سیاست تثبیت قیمت‌ها به دولت بازگردانده شد.

درسال ۱۳۷۰ بخش امور مالی صندوق بین‌المللی پول، در راستای اصلاح نظام مالیاتی جمهوری اسلامی ایران، اجرای سیاست مالیات بر ارزش افزوده را بعنوان یکی از عوامل اصلی افزایش کارایی و اصلاح نظام مالیاتی پیشنهاد نمود. با توجه به نظرات کارشناسان صندوق بین‌المللی پول، مطالعات و بررسی‌های متعددی در این زمینه در وزارت امور اقتصادی و دارایی صورت پذیرفت و اجرای مالیات بر ارزش افزوده در سمینارها و کمیته‌های مختلف علمی با حضور کارشناسان داخلی و خارجی مورد تأکید قرار گرفت، وزارت امور اقتصادی و دارایی در راستای طرح ساماندهی اقتصادی کشور، انجام اصلاحات اساسی در سیستم مالیاتی از جمله حذف انواع معافیتها، حذف انواع عوارض وگسترش پایه مالیاتی را با تأکید خاص بر کارایی نظام مالیاتی، شروع نمود و مطالعات جدید امکان‌سنجی در این زمینه به عمل آورد. با توجه به اهمیت بسط پایه مالیاتی بعنوان یکی از اصول اساسی سیاستهای مالی طرح ساماندهی اقتصاد کشور، معاونت درآمدهای مالیاتی وزارت امور اقتصادی و دارایی مطالعات علمی متعددی را با در نظر گرفتن خصوصیات فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی کشور در زمینه اجرای مالیات بر ارزش افزوده، از دی ماه ۱۳۷۶ آغاز کرد. لایحه مالیات بر ارزش افزوده، اکنون با در نظر گرفتن اثرات اقتصادی ناشی از اجرای این مالیات با اصلاحات و بازنگری‌های متعدد، به مجلس شورای اسلامی ارائه شده‌است.

قانون مالیات بر ارزش افزوده با اختیارات ناشی از ماده ۸۵ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در ۵۳ ماده و ۴۷ تبصره در تاریخ ۱۳۸۷/۲/۱۷ در کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصویب شده‌است تا در مدت آزمایشی ۵ سال از تاریخ اول مهرماه ۱۳۸۷ به اجرا گذاشته شود.

بنابراین تمامی فروشندگان مشمول اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده مکلف هستند تا بهای مبلغ کالا یا خدمات خود را بعلاوه درصد ارزش افزوده به مشتریان اعلام و بعد از دریافت مبلغ مالیات ارزش افزوده نسبت به پرداخت آن به دولت اقدام نمایند.

از این رو برای آشنایی بیشتر شما کاربران گرامی با قانون مالیات بر ارزش افزوده ،قانون مالیات بر ارزش افزوده بصورت فایل PDF برای دانلود شما کاربران گرامی سایت چابک قرار داده شده و شما می توانید از لینک های زیر نسبت به دانلود آن اقدام نمائید.

اطلاعات دانلود

  • فرمت فایل: Pdf
  • حجم فایل: 510 کیلوبایت
  • شرکت سازنده: سازنده ای وجود ندارد.
  • رمز فایل: www.chaabok.com